728 x 90

کلی کرافت: چرا باید به رژیم ایران به‌عنوان بزرگترین حامی تروریسم در دنیا اجازه دسترسی به سامانه‌های تسلیحاتی پیشرفته داده شود؟

کلی کرافت
کلی کرافت

روز سه‌شنبه ۴شهریور ۹۹ کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل در نشست توجیه شورای امنیت در مورد وضعیت خاورمیانه مخالفان تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم گفت: «آنها به رژیم اجازه خرید و فروش سلاح می‌دهند که علیه مردم ایران وحشیگری می‌کند و آزادیهای و آرزوهای آنها را سرکوب می‌کند».

وی افزود: «من از این همکارانم در شورای امنیت قویاً می‌خواهم که به مردم خاورمیانه توضیح دهند چرا باید به بزرگترین دولت حامی تروریسم در دنیا اجازه دسترسی به سامانه‌های تسلیحاتی پیشرفته داده شود. به آنها توضیح بدهید که چرا می‌خواهید به رژیم ایران این توانمندی را بدهید که حزب‌الله را تقویت کند، حوثیها را تقویت کند و رژیم اسد را تقویت کند. به مردم خودشان توضیح دهند که چرا آنها با اقدام شورای امنیت به شکل یک قطعنامه ساده و روشن برای متوقف کردن رژیم ایران از خرید و فروش تسلیحات مخالفت کردند – اقدامی که امنیت ما را کاهش می‌دهد. به دنیا توضیح دهند که چرا آنها از رژیم تهران حمایت می‌کنند تا به دامن‌زدن به خشونت و هرج و مرج در سراسر قاره‌ها ادامه دهد در زمانی که رژیم ایران به‌وضوح تعهدات خود را نقض می‌کند. علاقه‌مند هستم که پاسخ این سؤالات را بدانم و مطمئنم که آنهایی که امروز به حرفهای شما گوش می‌دهند نیز علاقه‌مند هستند».