728 x 90

کلی‌گویی و جوابهایی مبهم خطیب زاده سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم در کنفرانس خبری

خطیب زاده
خطیب زاده

خطیب زاده سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه ۲۲دی در مورد لیست‌گذاری حوثیهای وابسته به حکومت آخوندی و فالح فیاض در پاسخ به خبرنگار حکومتی «در مورد این‌که امروز وزارت‌خارجه آمریکا می‌خواهد انصارالله یمن را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار بدهد موضع وزارت‌خارجه را در این مورد می‌خواستم بدانم» با غیظ گفت:

«من هم گزارشات را شنیدم این دولت ورشکسته ایالات متحده در روزهای پایانی خراش دیگری هم بر حیثیت ایالات‌متحده بکشد و هم میراثی را که در منطقه گذاشته تبدیل به یک میراث مسموم تری بکند این اقدامات واقعاً محکوم هست آنچه که ما واقعاً در خصوص مثلا در خصوص آقای فالح فیاض شنیدیم واقعاً محکوم هست، اینها دیگه استفاده‌های بسیار ملال‌آور از یک فرآیندی هست که اعتبار خودشان را از دست داده این‌که برای مثال در عراق یک رئیس یک یا مسئول یک نهاد کاملاً دولتی اینچنین در هدف نیات شوم ایالات متحده قرار بگیرد و هدف تحریم‌ها قرار بگیرد نه تنها محکوم است بلکه محکوم به شکست هم هست».

سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم در واکنش سؤالات متعدد خبرنگاران حکومتی درباره گروگانکشی کشتی کره‌ای و گم و گور شدن دو میلیارد دلار بدهی از کره جنوبی با کلی‌گویی و جوابهایی مبهم پاسخ داد.

خبرنگار: الآن بسیاری از رسانه‌ها یعنی رسانه‌های غربی تأکید دارند در این‌که ایران گروکشی کرده... از طرف دیگر فرانسه آمریکا و بعضی از کشورهای دیگر در این زمینه موضع‌گیری کردند نظر خودتان را در این مورد بفرمایید؟

خطیب زاده: خوب من در مورد مشخص است چون اشاره کردید به فرانسه، من فرانسه را دعوت می‌کنم به رعایت حقوق بین‌الملل... قطعاً کشتی کره‌ای می‌تواند در مسیر قانونی خود در چارچوب قضایی وکیل بگیرد کارهایش را انجام بدهد...

خبرنگار: این مبلغ داراییهای بلوکه شده که مربوط به همین بحث آزادسازی داراییهای ایران در کره جنوبی بود یک تناقض‌هایی در واقع هم بانک مرکزی ما و هم در واقع طرف کره جنوبی اعلام کرده بانک مرکزی ظاهراً اعلام کرده که مبلغ دارایی بلوک شده ۷میلیارد دلار هست و این‌که کره جنوبی آن را ۹میلیارد دلار اعلام کرده یعنی ۲میلیارد دلار این وسط معلوم نیست آن چیزی که بانک مرکزی اعلام کرده چه است؟

خطیب زاده: من اولاً عرض بکنم که متولی این مذاکرات در خصوص پول‌های بلوکه شده ایران بانک مرکزی هست من آن گزارش که شما می گویید از طرف کره‌ای را ندیدم واقعاً نمی‌دانم که عدد و رقم چه هست.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/749109e5-f76c-424d-a099-7eb35fd35863"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات