728 x 90

کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا از رژیم ایران خواستند با آژانس اتمی همکاری کامل کند

نشست وزرای کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا
نشست وزرای کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا

کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس به همراه آمریکا از رژیم ایران خواستند که به‌طور کامل با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کند.
رویترز در گزارشی به تاریخ چهارشنبه ۲۹ شهریور و به‌نقل از بیانیه مشترک کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا که پس از نشست وزرای خارجه کشورهای عربی شورای همکاری خلیج‌فارس، وزیر خارجه آمریکا و دبیرکل شورای همکاری خلیج‌فارس در نیویورک برگزار شد نوشت: «کشورهای شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا مجدداً از ایران خواستند تا با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) همکاری کامل داشته باشد».
به گزارش رویترز رژیم ایران در اقدامی که توسط رافائل گروسی، رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد، «نامتناسب و بی‌سابقه» توصیف کرد، چندین بازرس بین‌المللی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را که برای نظارت بر فعالیت‌های اتمی تهران تعیین شده بودند، ممنوع کرد.
رویترز در گزارش خود اضافه می‌کند «این اقدام ایران پاسخی بود به درخواست آمریکا، انگلستان، فرانسه و آلمان در نشست هفته گذشته شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر این‌که ایران باید با آژانس در مورد موضوعاتی از جمله توضیح آثار اورانیوم یافت شده در سایت‌های اعلام نشده فوراً همکاری کند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ee91afeb-c926-47ea-bff0-8caa46cc3cb4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات