728 x 90

کشف مدارک جدید در پروندهٔ اسدالله اسدی؛ یک حلقه بزرگ جاسوسی در اروپا تحت هدایت دیپلمات تروریست رژیم ایران

کشف مدارک جدید در پرونده اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران
کشف مدارک جدید در پرونده اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم ایران

کشف مدارک جدید در پرونده اسدالله اسدی

یک حلقه بزرگ جاسوسی در اروپا تحت هدایت دیپلمات تروریست بمب‌گذار

در گردهمایی مقاومت ایران برای ترور خانم مریم رجوی و کشتار هموطنان و میهمانان

در دفترچه سبز متعلق به اسدالله اسدی که به دست پلیس آلمان افتاده است

در مجموع ۲۸۹ یادداشت دست‌نویس به خط لاتین و فارسی وجود دارد

شامل آدرس مراکز دیدنی، مغازه‌ها، هتل‌ها و رستورانها که در هر مورد زمان و مکان ذکر شده است

این اطلاعات مربوط به ۱۱ کشور است

از جمله فرانسه، اتریش، جمهوری چک، مجارستان، بلژیک، هلند و ایتالیا

۱۴۴ یادداشت مربوط به نقاطی در آلمان است

یادداشت‌های کشف شده

مربوط به مکانهایی در کلن، بن، هایدلبرگ، رگنسبورگ، کوخم، برگیش گلادباخ و مونیخ است

یک یادداشت حاوی آدرس مرکز اسلامی‌ هامبورگ

یک انجمن مربوط به مسجد شیعیان است

که از سوی دستگاه امنیت داخلی آلمان تحت‌نظر است

طبق اطلاعات اداره حراست از قانون اساسی ایالت هامبورگ این مرکز

«برای صدور انقلاب اسلامی» فعالیت می‌کند

این جاسوسی بود که با مأموریت از جانب رژیم ایران عمل می‌کرد

دادستانی بلژیک اسدی را یک افسر سرویس مخفی وزارت اطلاعات رژیم ایران

با پوشش دیپلمات در اروپا می‌داند

تلویزیون کانال ۱ آلمان و سایت متعلق به آن به‌نقل از منابع امنیتی، به دست آمدن اطلاعات بسیار مهم جدیدی از دیپلمات تروریست بمب‌گذار رژیم ایران را که در مقابل دادگاه بلژیک در شهر آنتورپ در حال محاکمه است، گزارش کرد.

تلویزیون آلمان درباره دیپلمات تروریست رژیم گفت: با کشف یک دفترچه رمز و یک دفترچه حاوی رسید پرداخت‌های نقدی و چند هزار یورویی اسدالله اسدی، دیپلمات بازداشت شده رژیم ایران اداره جنایی فدرال آلمان و دستگاههای اطلاعاتی این کشور تحقیقات خود درباره هدایت یک حلقه بزرگ جاسوسی تحت هدایت او در اروپا را آغاز کردند.

او یک حمله بمب‌گذاری علیه کنفرانس سالانه شورای ملی مقاومت ایران – یک گروه اپوزیسیون تبعیدی – را در تابستان ۲۰۱۸ در ویلپنت پاریس را طراحی کرده بود. بدین منظور او در یک دیدار مخفیانه در لوکزامبورگ بمب را به همراه کنترل از راه دور به یک زوج بلژیکی تحویل داده است.

خبر کشف دفترچه‌ها و تحقیقات تازه درباره نقش اسدالله اسدی در توزیع پول نقد و احتمالاً اداره یک حلقه بزرگ از مأموران رژیم ایران در اروپا که از جمله به جاسوسی پرداخته‌اند در گزارشی آمده است که وب سایت شبکه یک تلویزیون آلمان به‌نقل از منابع اطلاعاتی و پلیس جنایی فدرال این کشور درباره جزییات فعالیت‌های اسدالله اسدی منتشر کرد.

هنگامی که اسدی در ۱۰ تیر سال۹۷، اول ژوئیه ۲۰۱۸، دستگیر شد، پلیس آلمان مدارک زیادی از او کشف کرد. از جمله در خودروی فورد مکس‌اس اجاره‌ای که اسدی به همراه دو پسرش با آن سفر می‌کردند یک دفترچه یادداشت سیاه پیدا شده است که در آن نوشته‌های رمزگذاری شده وجود داشت که گویا کلمات رمزگذاری شده دستورالعمل‌هایی برای نفرات بمب‌گذار است.

در میان یافته‌های پلیس آلمان از وسایل اسدی، یک دفترچه یادداشت دیگر که شطرنجی، به رنگ سبز و ۲۰۰ برگی است نیز وجود دارد. همراه با رسیدهایی که نشان می‌دهد این دیپلمات رژیم ایران در میان افرادی در کشورهای مختلف اروپایی «پول نقد» توزیع کرده است. ادارات امنیتی آلمان هم‌چنان به این مدارک علاقمند هستند زیرا این اسناد شواهدی را نشان می‌دهند که دبیر سوم سفارت رژیم ایران در اتریش، سفرهای زیادی به کشورهای اروپا داشته است.

اکنون اداره جنایی فدرال آلمان (BKA) که از سوی دادستان کل این کشور در حال تحقیق درباره فعالیت‌های اسدالله اسدی است، به‌دنبال یافتن پاسخ این سؤال است که آیا اسدالله اسدی رهبری یک حلقه بزرگ از کسانی را برعهده داشته که وظایف مختلف از جمله خبرچینی و جاسوسی را در چندین کشور اروپایی برعهده داشته‌اند و چه بسا با عواملی در همین کشور – آلمان.

در این دفترچه سبز که به دست پلیس آلمان افتاده است در مجموع ۲۸۹ یادداشت دست‌نویس به خط لاتین و فارسی وجود دارد که شامل آدرس مراکز دیدنی، مغازه‌ها، هتل‌ها و رستورانها هستند، و در هر مورد زمان و تاریخ نیز ذکر شده است.

مأموران اطلاعاتی آلمان متوجه شده‌اند که این اطلاعات مربوط به ۱۱ کشور از جمله فرانسه، اتریش، جمهوری چک، مجارستان، بلژیک، هلند و ایتالیا است اما حدود ۱۴۴ یادداشت نیز مربوط به نقاطی در آلمان است.

یکی از یادداشتهای دفتر مزبور حاوی آدرس مرکز اسلامی ‌هامبورگ یک انجمن مربوط به مسجد شیعیان می‌باشد که از سوی دستگاه امنیت داخلی آلمان تحت‌نظر می‌باشد. بنا بر اطلاعات اداره حراست از قانون اساسی ایالت هامبورگ این مرکز «برای صدور انقلاب اسلامی» فعالیت می‌کند. یادداشت‌های دیگر در دفترچه کشف شده در این دفترچه مربوط به مکانهایی در کلن، بن، هایدلبرگ، رگنسبورگ، کوخم، برگیش گلادباخ و مونیخ هستند.

اداره پلیس جنایی آلمان توانسته برخی از اطلاعات را بر اساس داده‌های جی‌پی‌اس، رسیدهای پمپ‌بنزین و رزرو هتل بررسی کند و دریافته که اسدی همیشه پول نقد پرداخت کرده و در برخی موارد بیش از ۱۱ هزار یورو به همراه داشته است.

آنچه توجه پلیس را جلب کرده این است که اسدی به هنگام دستگیری چندین قبض دریافت پول همراه داشته که نشان‌دهنده پرداخت‌های نقدی است. گیرندگان این پول‌ها افرادی با نام‌های بسیار رایج ایرانی هستند که رسیدها را امضا کرده‌اند و هنوز هویت آنها مشخص نشده است.

از جمله یکی از این افراد مبلغ دو هزار و ۵۰۰ یورو دریافت کرده و دیگری پنج هزار یورو و شخص دیگری دریافت یک لپ‌تاپ را تأیید کرده است. نیروهای پلیس جنایی آلمان احتمال می‌دهند که این‌ها پرداختها می‌تواند مزد افرادی باشد که برای جاسوسی استخدام شده‌اند. بنا به مدارک آن زوج بلژیکی نیز باید طی سال‌های گذشته برای همکاری با سرویس مخفی ایران چند صد هزار یورو دریافت کرده‌اند.

مقام‌های امنیتی آلمان هم‌چنان در حال بررسی درباره سفرهای متعدد اسدالله اسدی و تحقیق در این باره هستند که آیا او یک حلقه جاسوسی برای رژیم ایران را در اروپا اداره کرده است. این در حالی است که دادستان عمومی بلژیک دادخواست خود را مطرح و برای او ۲۰ سال زندان درخواست کرده و قرار است حکم دادگاه در مورد او و سه همدستش چهار فوریه اعلام شود.