728 x 90

کشتی جاسوسی ایران اطلاعاتی را درباره کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند تهیه می‌کند

ناو هواپیمابر USS Dwight D. Eisenhower
ناو هواپیمابر USS Dwight D. Eisenhower

العربیه روز سه‌شنبه ۷ فروردین به‌نقل از دریاسالار آمریکایی نوشت: کشتی جاسوسی رژیم ایران اطلاعاتی را درباره کشتی‌هایی که از دریای سرخ عبور می‌کنند تهیه می‌کند.

یک مقام ارشد نظامی آمریکا از روی عرشه ناو یو.اس.اس دوایت دی. آیزنهاور، گفت: رژیم ایران، [به‌عنوان] تأمین کننده اصلی تسلیحات حوثیهای یمن، اطلاعاتی درباره کشتی‌های در حال عبور از دریای سرخ ارائه کرده است.

یکی دیگر از مقامات در ناو هواپیمابر دوایت دی. آیزنهاور در دریای سرخ گفت: واشنگتن از زمانی که این گروه برای اولین بار به کشتی‌های آمریکایی حمله کرد، عملیات‌های معمولی را علیه تواناییهای حوثی‌ها انجام داده است.

بر اساس اظهارات دریادار مارک میگوئز (Marc Miguez): این کشتی ایرانی‌ ام وی بهشاد (MV Behshad) نام دارد و در خلیج عدن است.

میگوئز که فرمانده گروه ضربتی ناو آیزنهاور است، گفت: «ما ارزیابی می‌کنیم که آن کشتی… نوعی اخبار اطلاعاتی درباره کشتی‌های دریایی ارائه کرده است.

میگوئز در پاسخ به این سؤال که آیا و چه زمانی کشتی ایرانی به هدف قانونی آمریکا تبدیل می‌شود، گفت: «من وارد جزئیات این موضوع نمی‌شوم».

گزارشها حاکی از آن است که ایالات متحده حملات سایبری علیه اهداف ایرانی انجام داده است، اما مقامات رسمی گزارش حمله سایبری ماه فوریه به بهشاد را به‌طور علنی به عهده نگرفته‌اند.

اما آنها بارها از ارسال سلاح از ایران به حوثی‌های یمن جلوگیری کرده‌اند. ارتش آمریکا آخرین بار در ۲۸ ژانویه زمانی که سلاحهای پیشرفته متعارف و سایر کمکهای مرگبار را که منشأ آن از ایران و به مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن می‌خواند، توقیف کرد، این ممنوعیت را اعلام کرد.

در طی یک ممنوعیت جداگانه، دو ملوان نیروی دریایی ایالات متحده ناپدید شدند و سپس اعلام شد که در پی عملیاتی برای توقیف تسلیحات ساخت ایران به مقصد حوثی‌ها، کشته شدند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/1c8c2b5e-a1b6-4f67-8789-059c81f76764"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات