728 x 90

کشته شدن دو مزدور رژیم در سیستان و بلوچستان

هنگ مرزی رژیم در سیستان و بلوچستان
هنگ مرزی رژیم در سیستان و بلوچستان

نیروی سرکوبگر رژیم در سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه ۲۶فروردین در بیانیه‌یی خبر از کشته شدن دو تن از مزدوران این نیرو تحت عنوان هنگ مرزی سراوان در جنوب این استان خبر داد. در بیانیه صادره در خصوص چگونگی و علت کشته شدن این دو تن اشاره‌ای نشده است.

این دو مزدور رژیم اهل شهرستان زاهدان و شهرستان زهک سیستان و بلوچستان بودند.

 

استان سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر بار‌ها محل رویارویی نیروهای سرکوبگر نظامی و انتظامی با گروه‌های ضدحکومتی بوده است. از جمله، بهمن‌ماه ۱۳۹۷ حمله‌یی انتحاری به اتوبوس حامل کارکنان سپاه سرکوبگر در این استان ۲۷ کشته بر جای گذاشت و گروه جیش العدل مسئولیت آن حمله به‌عهده گرفت.

 

بیشتر بخوانید:

اعتراف سرکرده مرزبانی رژیم به درگیری و به آتش کشیدن قایقهای نیروهای سرکوبگر در کوهستک توسط مردم

خبرگزاری سپاه پاسداران روز ۲۳اسفند۹۹ به تهاجم جوانان شورشی به مقر مرزبانی پاسداران در بندر کوهستک اعتراف کرد. این منبع به‌نقل از پاسدار دهکی سرکردهٔ مرزبانی در هرمزگان نوشت: متأسفانه برخی از افراد ناآگاه تحت تاثیر مطالب و اخبار تحریک‌آمیز توسط رسانه‌های معاند به مقر مرزبانی هرمزگان در اسکله بندر کوهستک حمله‌ور شده و به تعدادی از شناورهای سازمانی و تجهیزات دریابانی آسیب وارد کرده و چند تن را به‌شدت مجروح کردند

سرکرده جنایتکار پاسداران در یک ضد و نقیض‌گویی آشکار برای پوشاندن جنایت کشتار سوختبران به شلیک به‌سمت سوختبران در خارج از مرزهای آبی ایران اعتراف می‌کند و می‌گوید: : مرزبانان در حین پایش نوار مرزی و گشت‌زنی در حوزه استحفاظی در سواحل سیریک و در نزدیکی بندر کوهستک به چندین فروند شناور فعال در قاچاق سوخت که به‌صورت سازمان‌یافته از مرزهای آبی کشور خارج شده بودند، برخورد کردند.

این پاسدار جنایتکار افزود: قاچاقچیان که با مشاهده مأموران غافلگیر شده بودند به جهت فرار از چنگال قانون، با پرتاب سنگ، چوب، اشیای برنده و راکتهای آتش‌زا سعی در آتش زدن شناور سازمانی و آسیب رساندن به عوامل گشت دریایی را داشتند که مأموران مرزبانی با استفاده از قانون به کارگیری سلاح اقدام به تیراندازی هوایی نمودند.

به گزارش خبرگزاری سپاه پاسداران، سرکرده مرزبانی هرمزگان با بیان این‌که قاچاقچیان با پرتاپ مستقیم راکتهای آتش‌زا به سمت مأموران قصد کشتن چند نفر از مرزبانان شدند، افزود: در این درگیری مرزبانان برای متوقف کردن شناور قاچاقچیان به سمت سیستم رانشی شناور تیراندازی کردند، که با اصابت گلوله به یک نفر از خدمه شناور قاچاقچیان، منجر به کشته شدن وی شد.