728 x 90

کشته شدن دو جوان بر اثر شلیک نیروهای بسیجی در شوش

کشته شدن دو جوان در شوش
کشته شدن دو جوان در شوش

دو جوان عرب در شوش با شلیک مستقیم نیروهای بسیج کشته شدند. ابراهیم عطشانی، ۲۰ساله، فرزند صالح. و مصطفی حرگانی، ۲۲ساله، فرزند کریم، از اهالی منطقه دوار شهر شوش بامداد جمعه ۶ فروردین‌ماه با شلیک مستقیم نیروهای بسیج پایگاه دانش، مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌ و بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست دادند.

منابع محلی می‌گویند؛ هر دو نفر سوار بر موتورسیکلت در حال رد شدن از خیابانی که دادگاه، حوزه علمیه، پایگاه بسیج دانش و ساختمان چند اداره در آن وجود دارند بودند که مورد اصابت گلوله نیروهای بسیج و لباس‌شخصیها قرار گرفتند. این منابع اضافه کردند که «ابراهیم عطشانی» از ناحیه پا و شکم و «مصطفی حرگانی» از ناحیه کتف مورد اصابت گلوله قرار گرفته‌اند که بعد از انتقال به بیمارستان در اهواز ابراهیم عطشانی بعد از قطع پا در بعدازظهر شنبه ۷ فروردین‌ماه ۱۴۰۰ جان خود را از دست داد و مصطفی حرگانی ساعاتی بعد در شنبه شب جان باخت. منابع محلی می‌گویند: هر دو جوان تا رسیدن به بیمارستان زنده بودند.

 

ابراهیم عطشانی در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ بازداشت شده بود و بعد از چندین ماه بازداشت و حبس با قرار وثیقه آزاد شده است.

منابع رسمی رژیم تاکنون واکنشی به کشته شدن این دو جوان در شهرستان شوش ندادند اما عوامل حکومتی در بین مردم شایعه کردند که این دو جوان در هنگام هجوم به حوزه علمیه، دادگاه و پایگاه بسیج مورد اصابت گلوله نیروهای امنیتی قرار گرفته و بازداشت شدند، روایتی که توسط بستگان این دو جوان تکذیب شده است

(اینترنت ۸فروردین).