728 x 90

کشته شدن بیش از ۱۰شهروند کُرد توسط سپاه پاسداران

قسمتی از نقشه ایران - عکس از آرشیو
قسمتی از نقشه ایران - عکس از آرشیو

بیش از ۱۰شهروند کرد در شهرهای ماکو، خوی، شوط و چالدران طی دو هفته گذشته توسط سپاه پاسداران کشته شدند.

سایت حقوق‌بشری هه نگاه چهارشنبه ۳خرداد، در گزارشی از کشته شدن بیش از ۱۰شهروند کرد نوشت: دست‌کم ده شهروند کُرد طی دو هفته گذشته در شهرستانهای ماکو، شوط، خوی و چالدران با شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران کشته شده‌اند که تاکنون هه نگاو صرفاً قادر به تأیید هویت سه تن از آنان به نامهای رسول خلکانلو، محمود آبست و فخرالدین عیسی زاده، بوده است.
در این گزارش هم‌چنین اشاره شده اشت که، در یک دوره ۱۰روزه نیز دست‌کم سه شخص دیگر در نزدیکی شهر آواجیق شهرستان چالدران با شلیک مستقیم نیروهای سپاه پاسداران به‌قتل رسیده‌اند.
منابع عینی هم‌چنین اظهار می‌دارند شامگاه یکشنبه ۳۱اردیبهشت نیروهای سپاه پاسداران در جاده خوی به ارومیه اتومبیلی را بدون هیچ‌گونه نظامات قانونی ناظر بر تیراندازی به رگبار بسته و پس از کشتن راننده جسد وی را ربوده‌اند.
هه نگاو افزود تاکنون جسد افراد کشته شده به بستگان و خانواده‌های آنها تحویل داده نشده و سپاه پاسداران از اقدام در این مورد خودداری کرده است. 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f15dbddd-f41c-410c-9e2b-bb2a2ca40471"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات