728 x 90

ایران – نمایش دور دوم انتخابات ارتجاع – شماره ۲

کسادی نمایش انتخابات تا ساعت ۱۳ به‌رغم تهدید و تطمیع ارگانهای رژیم و حضور فشرده نیروهای سرکوبگر

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

ایران – نمایش دور دوم انتخابات ارتجاع – شماره ۲

کسادی نمایش انتخابات تا ساعت ۱۳ به‌رغم تهدید و تطمیع ارگانهای رژیم و حضور فشرده نیروهای سرکوبگر

بر اساس گزارشات دریافتی از ۱۸۷ شهر در ۳۱ استان کشور، حوزه‌های انتخاباتی رژیم تا ساعت ۱۳هم‌چنان خلوت است و ترفندها و تهدید و تطمیع های رژیم برای وادار کردن مردم به رأی دادن به جایی نرسیده است.

در تهران رژیم ۱۴ اتوبوس از روستاییان را به مسجد جامع افسریه برده تا رأی بدهند، در ساعات صبح در شعبه‌های مسجد شام اسبی و مسجد سید الشهدا در مشیریه و مسجد امیرالمومنین در زرندیه تهران کسی برای رأی دادن مراجعه نکرد. در مسجد المهدی ۴ نفر و در شعبه ۵۵۰ در میدان پردیس ۹ نفر رأی دادند.

در اصفهان در شعبه‌های مسجد امام محمد باقر و مسجد باب الرحمه هیچ رأی دهنده‌ای نیست. در شعبه مسجد رحیم خان فقط ۲ رأی دهنده مراجعه کردند. در بندرعباس شعبه‌های دبستان فرخی و مسجد جامع و دبیرستان مطهری رأی دهنده‌ای وجود ندارد. در کردکوی در شعبه مسجد نبی اکرم ۹ نفر و در رشت در شعبه دبستان هفت تیر ۷ رأی دهنده حضور دارد. در مشهد در شعبه مسجد جواد الائمه فقط ۳ نفر برای رأی‌گیری و ۱۵ بسیجی حضور دارند. در ماهشهر در شعبه‌های حسینیه زین العابدین، حسینیه بنی بشیر و مسجد وصال رأی دهنده‌ای حضور ندارد و در شعبه حسینیه باب الحوائج یک رأی دهنده وجود دارد. در کرج شعبه دبستان رنجبرپور و شعبه دبستان خردمندی در ساعات اولیه صبح فقط یک نفر برای دادن رأی مراجعه کرد.

شب گذشته در ایذه، مردم نماینده مجلس آخوندها را که مشغول تبلیغ برای جلیلی بود به‌شدت کتک زدند. سپاه در شهرهای مختلف در ادارات دولتی جلسات توجیهی گذاشته و ملتمسانه از کارمندان می‌خواهد به جلیلی رأی بدهند. در برخی پادگانها به سربازان قول داده‌اند که اگر رأی بدهند ۴ روز مرخصی می‌گیرند. در همدان از روز گذشته بین مددجویان شایع کرده‌اند که اگر رأی ندهند، سهمیه ماهانه برنج، روغن، قند و مبلغ ۶۰۰ هزار تومان پول نقد ماهانه آنها قطع می‌شود.

در تهران و گرگان جلیلی برای بسیاری از بازنشستگان تأمین اجتماعی ۲ الی ۳میلیون واریز کرده و همراه آن پیامکی با امضای «برادر شما جلیلی» فرستاده است. در رشت ۲زن بسیجی با ماشین به درب خانه‌ها مراجعه می‌کنند و می‌گویند هم پول می‌دهیم و هم غذا که به جلیلی رأی بدهید. استادان مزدور در دانشگاهها، دانشجویان را تهدید کرده‌اند که اگر در انتخابات شرکت نکنند، به آنها نمره نمی‌دهند.

رژیم در تمام شهرها نیروهای سپاه و انتظامی و سایر ارگانهای سرکوبگر را مستقر کرده و در تمام شهرها به یکان ویژه آماده‌باش داده شده است. در کامرانیه تهران تیم‌های ضربت ناجا با ۵موتور گشت‌زنی می‌کردند. در تقاطع شریعتی و میرداماد یکانهای ویژه با ۷ خودرو و یک ون مستقر شده‌اند. شمار نیروهای سرکوبگر بسیار بیشتر از هفته قبل است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵ تیر ۱۴۰۳ (۵ ژوئیه ۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ce7128e8-ede1-4238-845c-49ea5ea72fcb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات