728 x 90

کرونا - خامنه‌ای که اولین مسئول فاجعه کروناست پس از هفته‌ها سکوت توپ را به زمین مردم انداخت

هشدار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: کودکان را به مدرسه نفرستید
هشدار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: کودکان را به مدرسه نفرستید

این خبر بروز می‌شود

  • سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز دوشنبه ۳۱شهریور۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۰شهر از ۱۰۶هزار و ۸۰۰نفر بیشتر است. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۲۰۸نفر، در البرز به ۳۰۰۱نفر، در اردبیل به ۱۲۹۰نفر، در اصفهان به ۵۰۲۹نفر، در بوشهر به ۱۳۲۵نفر، در تهران به ۲۵۶۵۵نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۱۱نفر، در خراسان جنوبی به ۶۸۲نفر، در خراسان رضوی به ۷۷۹۳نفر، در خوزستان به ۶۹۰۱نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۲۵۳نفر، در فارس به ۲۹۵۱نفر، در قزوین به ۹۶۶نفر، در کرمان به ۱۶۹۰نفر، در کرمانشاه به ۲۴۵۲نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۷۳۲نفر، در گیلان به ۴۳۷۱نفر، در مازندران به ۵۱۸۲نفر، در مرکزی به ۱۳۹۸نفر، در هرمزگان به ۱۴۶۵نفر، در همدان به ۲۷۳۷نفر و در یزد به ۱۳۷۹نفر رسیده است.

خامنه‌ای که اولین مسئول فاجعه کروناست پس از هفته‌ها سکوت توپ را به زمین مردم انداخت

خامنه‌ای که بالاترین مسئول فاجعه کروناست بعد از هفته‌ها سکوت در این باره امروز در پایان یک سخنرانی یک‌ساعته در دفاع و ستایش از جنگ ضدمیهنی که یک میلیون کشته تنها در طرف ایران به‌جای گذاشت، توپ را به زمین مردم انداخت و با دجالیت و وقاحت گفت: «یک کلمه راجع به مسأله کرونا بگم. کرونا را دست کم نگیرید! ما هر روزی ۱۵۰نفر، ۱۴۰نفر، ۱۷۰نفر متوفی داشته باشیم این چیز کمی است؟! علاج هم دست خودمونه. مسئولان که دارند خودشون را واقعاً دارند فدا می‌کنند. از پزشک و از پرستار و از مدیر دائم دارند تلاش می‌کنند، کار می‌کنند. ما مردم بایستی به وظایف‌مون عمل کنیم. این فاصله اجتماعی، این ماسک، این دستوراتی که داده میشه، شستشوی دست، اینها کارهای لازمی است که باید انجام بگیره». در حالی‌که دولت عراق روز ۲۲شهریور ورود مسافران ایرانی برای مراسم اربعین را ممنوع اعلام کرد، خامنه‌ای روغن ریخته را نذر امامزاده کرد و گفت: «رفتن برای راهپیمایی اربعین فقط متوقف به صلاحدید مسئولان ستاد ملی مربوط به کروناست. اگر گفتند نه که گفتند نه، تا الآن گفتند نه»!

وزیر کشور خطاب به روحانی: هم تعداد فوتیها و هم تعداد مبتلایان در زندان زیاد است، تراکم هم در زندانها زیاد است

در مورد زندانهای رژیم وضع به آنجا رسیده است که رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی به او گفت در زندانها «هم تعداد فوتیها و هم تعداد مبتلایان زیاد است تراکم هم در زندانها زیاد است». وی به‌خاطر «حساسیت نسبت به این موضوع» خواهان تصمیم‌گیری در این باره توسط دادستان کل رژیم شد (تلویزیون رژیم ۳۰شهریور).

افزایش تعداد بیماران بستری در تهران

زالی روز دوشنبه ۳۱ شهریور در حاشیه جشنواره شهیدرجایی استان تهران به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کلانشهر تهران بالاترین چگالی روابط پرخطر اجتماعی را دارد و در ساعات پیک شاهد ازدحام و شلوغی بیش از حد در اماکن عمومی از جمله وسایل حمل و نقل عمومی است.

وی با بیان اینکه موج جدید شیوع این بیماری در تهران شروع شده است، افزود: در این شرایط حساس سفرهای درون شهری با وسایل حمل و نقل عمومی همچون مترو و اتوبوس باید کاهش یابد.

ایران در وضعیت قرمز کرونایی ؛ شرایطی کاملا قرمز در اغلب استانها

ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و در استان قم وضعیت شبه انفجاری است. رئیس ستاد کرونای استان تهران خواستار دورکاری کارمندان و بازگشت محدودیت های کرونایی شده است.

سیما لاری گفت: جهان گیری ویروس کرونا، سراسر کشور را به وضعیت قرمز رسانده است.

سخنگوی وزارت بهداشت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند واستانهای کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

لاری تاکید کرد: همه‌گیری این ویروس در کشور همچنان روبه افزایش است و اغلب استان‌های کشور در وضعیت قرمز قرار دارند.

رتبه ایران و انفجار کرونایی در شهرها

در میان آمار دانشگاه جانز هاپکینز ایران به لحاظ بیمارانی که بر اثر کووید۱۹ فوت کرده‌اند در میان ۱۰ کشور اول جهان قرار دارد.

از سوی دیگر؛ ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت گفته است در برخی شهرها انفجار کرونایی رخ داده و موارد جدید بستری چند برابر شده است.

به گفته حریرچی بستری روزانه ۱۰ نفری در قم اکنون به ۱۶۰ نفر رسیده است. وی وضعیت کرونا را در کل کشور در حال هشدار و قرمز دانست.

اوج دوباره بستری‌های کرونا در ارومیه

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی: ظرفیت بیمارستان طالقانی ارومیه به طور کامل از بیماران مبتلا به کرونا پر شده، این امر نشان دهنده اوج دوباره بستری‌های کرونا در مرکز استان است

اعتراف کارگزاران رژیم به افزایش

کارگزاران رژیم به افزایش مبتلایان به کرونا و قربانیان آن بر اثر سیاستهای فاجعه بار رژیم آخوندی در شهرهای مختلف اعتراف کردند.

علیرضا رئیسی معاون وزیر بهداشت: این استان قم هست که می‌بینید یک شیب بلندی پیدا کرده و تقریباً از هفته قبل نگاه بکنید از ۲۷۱ بستری تقریباً دو برابر شده.

تهران را می‌بینید که خب طی این سه هفته گذشته فقط آمارها را نگاه بکنیم از ۹۳۲ تا رسیدیم به ۱۸۰۰ تا یعنی تقریباً دو برابر هفته قبل تا الآن از ۱۸۰۰ تا رسیدیم به ۲۳۰۰ تا این افزایش میزان بستری که وجود داشته اما میزان مرگ و میر تقریباً برابر است با میانگین کشوری دارد افزایش پیدا می‌کند.

آذربایجان شرقی سیر صعودی دوباره پیش گرفته

نمکی: ببخشید م رگ و میر هایتان در هفته آینده در اصفهان وحشتناک پیش‌بینی ما این است که می‌رود بالا

رئیسی: بله حتماً اینجوری است

خوزستان متأسفانه دوباره یک خیز جدیدی برداشته یعنی بالاخره هفته‌یی ۵۰۰ تا بستری برای خوزستان ۵۰۰ تا بستری مثبت برای خوزستان عدد کمی نیست و خراسان رضوی هم یک خیز جدیدی برداشته میزان مرگ و میر خراسان توی هفته بالاخره نزدیک ۱۶۰-۱۲۰-۱۴۰ هست

رحمانی فضلی وزیر کشور: هم تعداد فوتیها و هم تعداد مبتلایان زیاد است تراکم هم در زندانها زیاد است .

تلویزیون شبکه خبر(رژیم) ۳۰/۶/۹۹

-کرونا در ایران

شهرداری تبریز آژیر قرمز را به صدا درآورد

امروز دوشنبه ۳۱شهریور، به‌دنبال افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کلان‌شهر تبریز شهرداری این کلان‌شهر با به صدا در آوردن آژیر قرمز از شهروندان خواست تا در خانه‌هایشان بمانند.

با بلندگو تکرار می‌کنند که امن‌ترین جا خانه است، از خانه‌ها بیرون نیایید، تا ما شهر را ضدعفونی کنیم.

گزارش مردمی از تبریز: اوضاع به قدری بحرانیست که قابل توصیف نیست از معلمان تبریز و کلان‌شهر تبریز خواسته شده است که در خانه بمانند.

هشدار دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: کودکان را به مدرسه نفرستید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به شروع پیک‌سوم کرونا در این استان هشدار داد: والدین باید کودکان خود را به مدرسه نفرستند. محمدابراهیم شکیبا گفت: تاکنون ۱۷۸ کودک کرمانشاهی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۳ نفر از آنها به‌دلیل ابتلا به بیماریهای زمینه‌ای فوت کردند. وی هم‌چنین اعتراف کرد: آمار مبتلایان به کرونا در شهریور نسبت به ماه گذشته، بیش از ۲ برابر شده است. ( کرد پرس۳۰شهریور

زالی: تهران وارد موج سوم کرونا شد

زالی رئیس ستاد حکومتی مقابله با کرونا در تهران اعتراف کرد: آمار روزهای اخیر نشان می دهد در تهران وارد موج سوم شده‌ایم، به گونه‌ای که فاصله بین موج دوم و موج سوم فاصله بسیار کوتاهی بود. وی افزود:‌ با توجه به اینکه از روز شنبه تا به امروز در حال رصد وضعیت هستیم، به نظر می‌رسد که آمار رو به افزایش است و طبیعتاً این آمار موج گذرا تلقی نمی‌شود، آماری که الان تجربه می‌کنیم در تطابق با شکل‌گیری موج سوم است.مهر ۳۰شهریور