728 x 90

کرونا در جهان: فرانسه به‌زودی شاهد پیک موج چهارم پاندمی کرونا خواهد بود

کرونا در فرانسه
کرونا در فرانسه

آمار درگذشتگان ناشی از کرونا در جهان نشان می‌دهد که در شبانه‌روز گذشته در آمریکا ۱۰۶۴نفر، در برزیل ۳۷۶۹نفر، در فرانسه ۳۰۸نفر، در هندوستان ۴۶۹نفر، در لهستان ۶۲۰نفر، در ایتالیا ۵۰۱نفر، در اوکراین ۴۲۹نفر، و در آلمان ۲۳۴نفر جان‌باخته‌اند. (سایت دانشگاه جانز هاپکینز ۱۳فروردین)

همزمان با افزایش تعداد روزانه مبتلایان به ویروس کووید-۱۹، وزیر بهداشت فرانسه اعلام کرد به‌زودی این کشور شاهد پیک موج چهارم این پاندمی خواهد بود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند حجم بیماران تحت مراقبتهای ویژه در بیمارستانها تا اواخر ماه آوریل به اوج خود برسد. (فرانسه۲۴: ۱۳فروردین)

وزارت بهداشت برزیل می‌گوید این کشور ظرف ۲۴ساعت شاهد بیش از ۹۰مورد ابتلا به ویروس کووید-۱۹ و جان باختن ۳۷۶۹نفر مواجه بوده است. از زمان آغاز پاندمی تاکنون در این کشور ۱۳میلیون نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و آمار مرگ و میر ناشی از آن به ۳۲۵۲۸۴نفر رسیده است. (فرانسه۲۴: ۱۳فروردین)

مراکز درمانی و کلینیک‌های هندوستان پس از واکسیناسیون کادرهای پزشکی و سالمندان بالای ۶۰سال، اکنون شاهد صفهای انتظار افراد ۴۵ تا ۶۰سال برای دریافت واکسن هستند. پس از پشت سر گذراندن موج دوم، اکنون دولت هندوستان برای واکسیناسیون ۴۰۰میلیون نفر برنامه‌ریزی می‌کند. وزارت بهداشت این کشور تاکنون ۱۲.۲ میلیون مورد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده است. (فرانسه۲۴: ۱۳فروردین)

مقامات بهداشتی آمریکا مسافرت به ایالتهای دیگر را برای افرادی که واکسینه شده‌اند، به شرط رعایت ضوابط بهداشتی مانند بستن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، دوباره آزاد اعلام کردند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها CDC گفت: افراد واکسینه شده در داخل خاک ایالات متحده، مجبور به قرنطینه یا انجام تست بیماری کووید – ۱۹ نیستند. (فرانسه۲۴: ۱۳فروردین)

وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد در شبانه روز گذشته از تعداد ۲۸۶۵ تست انجام شده، ۳۳۶مورد، معادل ۱۱.۷درصد، ابتلای جدید شناسایی شده است. طی همین مدت ۶نفر جان خود را در اثر کرونا از دست داده‌اند. (تاپ چنل: ۱۳فروردین)