728 x 90

کرونا در جهان؛ کاهش مبتلایان به‌کرونا در چند کشور اروپایی، نتیجه مستقیم قرنطینه

بحران کرونا
بحران کرونا

میزان مبتلایان به‌کرونا در کشورهای اروپایی به‌ویژه‌ ایتالیا و فرانسه کاهش یافته است.

خبرگزاری فرانسه ۱ اردیبهشت ۹۹ نوشت: «ایتالیا شروع به دیدن نتایج مستقیم قرنطینه و منع ترددات طی شش هفته گذشته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا کرده است. برای اولین بار تعداد مبتلایان در این کشور کاهش یافته و تعداد افراد بستری در مراقبتهای ویژه نیز به پائین‌ترین حد خود در ماه گذشته رسیده است. رئیس خدمات حفاظت مدنی ایتالیا گفت « برای اولین بار ما شاهد تحول مثبتی هستیم:‌ تعداد مبتلایان کاهش یافته است».

 

با اعمال قرنطینه ۶۰ میلیون ایتالیایی از دور شدن بیش از ۲۰۰ متر از خانه‌های خود بجز موارد بسیار ضروری منع شدند.

یک مقام وزارت بهداشت فرانسه گفت: «در چهار هفته گذشته با اعمال قرنطینه و منع ترددات، شیوع کرونا در فرانسه محدودتر شده است، آمار و ارقام نشان می‌دهد هر فرد مبتلا به کرونا در حال حاضر ویروس را به کمتر از یک نفر دیگر منتقل می‌کند در حالی‌که قبل از اعمال قرنطینه هر فرد مبتلا، ویروس را به سه نفر دیگر منتقل می‌کرد. او گفت تعداد بیماران در مراقبتهای ویژه برای دوازدهمین روز پیاپی و تعداد کل بیماران بستری در بیمارستانها برای ششمین روز پیاپی کاهش یافته‌اند».

نخست وزیر فرانسه گفت کاهش آمار بیماران علامت دلگرم‌کننده‌یی است ولی هشدار داد شکست دادن پاندمی نیاز به‌زمان طولانی خواهد داشت.

 

بنا‌ به گزارش خبرگزاری رویترز ۲ اردیبهشت ۹۹ دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی خود در کاخ‌سفید از مردم آمریکا خواست تا برای مقابله با شیوع کرونا به حفظ فاصله فیزیکی کماکان ادامه دهند. او گفت: «طی این دوران مردم آمریکا باید هشیاری کامل خود را حفظ کنند و مقید به بهداشت کامل، حفظ فاصله فیزیکی و دیگر اقدامات حفاظتی که مطرح شده باشند.»

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/e3dc3327-80e2-4743-8604-a21474ec308e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات