728 x 90

کرونا در جهان؛ راه‌اندازی ایستگاههای سرپایی تزریق واکسن کرونا در سانفرنسیسکو

کرونا در جهان
کرونا در جهان

یک نمایندهٔ کنگرهٔ آمریکا در اثر کرونا درگذشت. این نماینده کنگره ران رایت ۶۷ساله و جمهوریخواه از ایالت تگزاس بود.

در آبانماه گذشته نیز لوت لت لو (۴۱ساله) که به‌تازگی به‌عنوان نمایندهٔ کنگره انتخاب شده بود، پیش از آن که کار خود را شروع کند در اثر کرونا در گذشت.

در سانفرانسیسکو به‌منظور در دسترس قرار دادن واکسن کرونا ایستگاههای سرپایی تزریق واکسن راه‌اندازی شده که هر فرد با مراجعه به‌آنها بدون نوبت‌گیری قبلی می‌تواند واکسن تزریق کند. (آسوشیتدپرس ۲۱بهمن)

در انگلستان تعدادی از پرسنل نظامی این کشور که برای تمرینات نظامی به‌کنیا رفته بودند به‌دلیل نتیجهٔ مثبت آزمایشات کرونا، در قرنطینه قرار گرفتند.

در بحبوحه همه‌گیری کرونا، یک مورد جدید از ابتلا به‌ویروس ایبولا در شهر بوتمبو در کنگو مشاهده شده و نگرانی‌های جدی نسبت به‌احتمال شیوع مجدد این بیماری ایجاد کرده است.

 

در آلبانی بررسی‌های رسمی آماری سال گذشته میلادی نشان می‌دهد که در ۶ ناحیه از ۱۲ ناحیهٔ آلبانی تعداد مرگ و میر در سه‌ماههٔ آخر سال به‌نسبت سالهای قبل از کرونا، بیش از دو برابر شده است.

وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد طی ۲۴ساعت از ۳۴۸۵تست انجام شده ۹۵۳مورد معادل ۲۷درصد مبتلا به‌کرونا تشخیص داده شدند و در همین روز طبق آمار رسمی ۱۲تن دیگر به‌شمار جان‌باختگان افزوده شده است.

رئیس پلیس آلبانی تأکید کرد افسران پلیس باید نظارت و کنترل بر اجرای پروتکلها و مقررات را در میادین، بلوارها و اماکن تشدید کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/13d23406-470d-40ee-b9f8-58f781cbbb6b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات