728 x 90

کرونا در ایران - مینو محرز: بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور اشتباه بود

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر تکمیل می‌شود.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز سه‌شنبه ۸مهر ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۴۴۴شهر از ۱۱۲هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۳۷۱۸نفر، در آذربایجان غربی به ۲۹۳۲نفر، در اصفهان به ۵۵۲۹نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۸۵۸نفر، در خراسان جنوبی به ۷۶۲نفر، در خراسان رضوی به ۸۲۷۶نفر، در خراسان شمالی به ۱۹۸۹نفر، در خوزستان به ۷۲۷۳نفر، در زنجان به ۱۰۵۳نفر، در سیستان و بلوچستان به ۳۳۳۳نفر، در فارس به ۳۰۳۶نفر، در قزوین به ۱۰۴۲نفر، در کرمان به ۱۷۴۱نفر، در گلستان به ۳۱۹۶نفر، در گیلان به ۴۵۱۶نفر، در مازندران به ۵۳۱۲نفر، در مرکزی به ۱۴۶۰نفر، در هرمزگان به ۱۵۳۰نفر، در همدان به ۲۹۸۹نفر و در یزد به ۱۵۰۶نفر رسیده است.

مینو محرز: بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور اشتباه بود

مینو محرز عضو علمی ستاد حکومتی مقابله با کرونا اعتراف کرد بازگشایی مدارس از پانزدهم شهریور اشتباه بود. وقتی آموزش و پرورش تصمیم به بازگشایی مدارس گرفت، اکثر نقاط ایران قرمز بود. گفتند رنگ مناطق مهم نیست! چرا مهم است، حالا بعد از این ماجرا تمام ایران قرمز شد.

وی افزود: «اگر قبلاً در هر خانواده یک یا دو نفر مبتلا می‌شدند، الآن تمام خانواده مبتلا می‌شوند و همین مسأله موجب شده تعداد مبتلایان زیاد شود. بیمارستانهای معین فعلاً پر است. حتی در راهروهای بیمارستان و روی نیمکتهای سالن هم به بعضی از بیماران اکسیژن وصل کرده‌اند».

مینو محرز هم‌چنین اعتراف کرد ۳۰ تا ۴۰درصد در تستها منفی کاذب داریم، به همین دلیل ۳۰ تا ۴۰درصد از بیمارهایمان گزارش نمی‌شوند.(انتخاب ۹مهر)

۱۵۸ شهر ایران در وضعیت قرمز کرونایی

سخنگوی وزارت بهداشت چهارشنبه ۹مهر گفت ۱۵۸ شهر کشور اکنون دارای شرایط قرمز شیوع کرونا است،۱۰ درصد بستری‌های کرونایی به طور میانگین فوتی است.(خبرگزاری تسنیم ۹مهر)

۲هزار نفر در شهرداری تهران به کرونا مبتلا شدند

رضا کرمی محمدی رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران ۸مهر۹۹: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بخش‌های مختلف شهرداری ۲هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. بیشتر ابتلائهای منجر به فوت، در موج دوم شیوع کرونا اتفاق افتاد. تعداد مبتلایان در شهرداری صعودی است.

این احتمال وجود دارد که با موج بزرگی روبه‌رو شویم و باید برای وقوع آن آمادگی داشته باشیم.

اعتراف به افزایش جان‌باختگان کرونا در تبریز

به‌دنبال سیاستهای فاجعه‌بار آخوند روحانی در فرستادن مردم به قربانگاه کرونا، کارگزاران رژیم در تبریز به افزایش جان‌باختگان کرونا در این شهر اعتراف کردند. فرخ جلالی مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری تبریز امروز گفت: در حال حاضر به مدت سه روز است که آمار دفن متوفیان کرونایی از متوفیان معمولی پیشی گرفته است. (ایسنا ۹مهر)

ایران جزو چهار کشور اول شیوع و مرگ و میر کرونا

رئیس بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان اکبر مشهد گفت: «پیش‌بینی ما افزایش کرونا در پاییز است، شرایط در کشور ما خوب نیست و ما جزو چهار کشور اول شیوع و مرگ و میر کرونا در جهان هستیم. اگر هند هزار کشته دارد، حداقل ۱۳برابر ما در کشورش جمعیت دارد».

غلامرضا خادمی با اعتراف به این‌که پیک جدید، بیشتر سنین پایین را درگیر می‌کند، نسبت به افزایش ورودی کودکان کرونایی به این بیمارستان هشدار داد. (ایلنا ۸مهر)

اعتراف به‌بی‌کفایتی کارگزاران رژیم و افتادن در تله کرونا

روزنامه حکومتی مستقل به بی‌کفایتی کارگزاران رژیم در حل ویروس کرونا اعتراف کرد و به‌نقل از هاشم مؤذن‌زاه متخصص جراحی نوشت: کرونا می‌توانست مانند همه مشکلات بشری توسط تمهیداتی مدیریت شود ولی عادت ایران افتادن در تله است. هر معضلی و مشکلی آن‌چنان غیرعلمی و از سر بی‌دقتی و حاشیه پردازانه پیش برده می‌شود که به یک مسأله لاینحل تبدیل می‌شود.

این منبع افزود: وقتی ۲۰درصد متوفیان کشور را بیماران کرونایی که یک بیماری قابل پیشگیری است تشکیل می‌دهند و این آمار برای روزها و هفته‌ها به همین نحو ادامه می‌یابد، اطلاق "موج" به‌ گسترشهای این بیماری بی‌مسما است. باید گفت در تله کرونا افتاده‌ایم.(روزنامه مستقل ۹مهر)

۴۰۰تن شمار جان‌باختگان کرونا در صنعت نفت

۴۰۰ نفر تاکنون در صنعت نفت بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

مدیرعامل بهداشت و درمان صنعت نفت در رژیم آخوندی اعلام کرد: میزان موارد ابتلا و بستری صنعت نفت رقمی بالغ بر ۴هزار و ۱۰۰نفر را نشان می‌دهد. که تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به کووید۱۹ در صنعت نفت نیز ۴۰۰نفر تاکنون بوده است . وی افزود: هم اکنون نیز ۱۰۰نفر مبتلا به کرونا بستری هستند.

وقوع موج بزرگ کرونا در تهران

رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران درباره وضعیت کرونا در تهران گفت: این احتمال وجود دارد که با موج بزرگی روبه‌رو شویم و باید برای وقوع آن آمادگی داشته باشیم.

رضا کرمی محمدی درباره آمار ابتلای کارکنان شهرداری تهران به کرونا گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بخش‌های مختلف شهرداری ۲هزار نفر به کرونا مبتلا شده‌اند. بیشتر ابتلائهای منجر به فوت در موج دوم شیوع کرونا اتفاق افتاد. تعداد مبتلایان در شهرداری صعودی است.