728 x 90

کرونا در ایران - کرونای انگلیسی در ۱۱شهرستان استان مرکزی

کرونا در ایران
کرونا در ایران

معاون دانشگاه علوم پزشکی اراک از شناسایی ۴۵مورد کرونای انگلیسی در ۱۱شهرستان استان مرکزی خبر داد و گفت البته این آمار به‌صورت تصادفی است و به‌نظر می‌رسد که آمار واقعی بسیار بیشتر باشد. . علیمحمدی افزود: تا این لحظه اکثر شهرستانهای استان مبتلا به کرونای جهش‌یافته انگلیسی شده‌اند (خبرگزاری حکومتی ایسنا ۱۵اسفند).

افزایش دو برابری بستری کودکان در بیمارستان ابوذر اهواز

رئیس بیمارستان ابوذر اهواز از افزایش بیش از ۲برابری کودکان کرونایی بستری در این بیمارستان در ۲هفته اخیر خبر داد. علی سمیر گفت: در حال حاضر ۱۵کودک بیمار در بیمارستان ابوذر بستری هستند هم‌چنین آمار بیماران سرپایی تقریباً سه تا چهار برابر افزایش یافته است.

وی افزود: در این هفته از هر ۲ بیماری که به بیمارستان مراجعه می‌کنند یک نفر دارای علائم بوده که بسیار خطرناک است. در حال حاضر ۱۱ شهرستان استان خورستان در وضعیت قرمز شیوع کرونا قرار دارند و هشت شهرستان نارنجی هستند (خبرگزاری حکومتی ایرنا ۱۵اسفند).

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان: در بحرانی‌ترین شرایط چند قرن گذشته قرار داریم

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نسبت به فاجعه کرونا در خوزستان هشدار داد و گفت در بحرانی‌ترین شرایط چند قرن گذشته قرار داریم. بیماری در کمین همه مردم است. شرایط مانند شرایط جنگی و شاید بدتر از آن است. وی افزود:

دو هفته خوزستان را تعطیل کنیم و در عوض جان مردم را نجات دهیم. شکرالله سلمان‌زاده با اشاره به وضعیت قرمز جنوب غرب خوزستان گفت: این مسأله نشان می‌دهد که موارد ابتلای سرپایی، بستری و به تبع آن موارد مرگ در شرایط خوبی نیست و باید شرایط قرمز در هر سه شهرستان حوزه این دانشکده شامل آبادان، خرمشهر و شادگان حاکم شود. (ایسنا۱۵اسفند)