728 x 90

کرونا در ایران - رئیس بیمارستان مسیح دانشوری: پیش‌بینی فوت روزانه ۹۰۰بیمار کرونایی

قرص فایپیراویر
قرص فایپیراویر

این خبر به روز می‌شود...

رئیس بیمارستان مسیح دانشوری: پیش‌بینی فوت روزانه ۹۰۰بیمار کرونایی

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری وضعیت کرونا را نسبت به اسفند و فروردین وخیم‌تر دانست و گفت: میزان مرگ و میرها نیز نسبت به اسفند و فروردین بالاتر است. یک پیش‌بینی نشان‌دهنده ۹۰۰مورد فوت روزانه در اواسط آذرماه است.

وی افزود: روز گذشته اعلام شد که ۴۱۲۰نفر در حال حاضر در آی سی یوها بستری هستند که اگر آمار ۵۰درصدی فوت بیماران بستری در آی. سی. یو ها را در نظر بگیریم، متأسفانه تعداد فوتیها رقم قابل توجهی خواهد بود.

رئیس بیمارستان سینا: تخت خالی نداریم

به‌دنبال افزایش مبتلایان به کرونا در تهران محمد طالب‌پور رئیس بیمارستان سینا گفت:

«بیماران کرونایی روزبه‌روز در حال افزایش است و عمده تختهای بیمارستان را دارد می بلعد و این به‌هرحال برای دو هدف دیگر که بیمارستان دارد یک موج منفی ایجاد می‌کند.

آی. سی. یو ما کاملاً پر هست و الآن چند روز هست که هیچ تخت خالی نداریم و عمدتاً مریض‌هایی که نیاز به ونتیلاتور هستند را در بخش‌ها سرویس می‌دهیم که این چیز ایده‌آلی نیست».

محمود صادقی: ۲۰هزار قرص فایپیراویر وارد شده خرج درمان مسئولان شد

محمود صادقی، نماینده سابق مجلس ارتجاع روز یکشنبه ۶مهر گفت: «در اواخر مجلس دهم ۲۰هزارقرص فایپیراویر به صورت محرمانه از چین وارد شد و تعداد زیادی خرج درمان مقام‌ها شد؛ که این نشان می‌دهد برخلاف شعارهایی که ما می‌دهیم متأسفانه امتیازات حاکمان در قوای مختلف، با مردم نزدیک نیست.

قرار بود این قرص‌ها در اختیار بیمارستان‌ها برای کارآزمایی بالینی قرار بگیرد و مجوز ساخت داده شود اما متاسفانه مشخص نشد که سرنوشت آنها چه شد».(ایلنا ۶مهر)

وضعیت قرمز کرونا در ۱۵۸شهرستان و اعمال محدودیت یک هفته‌یی.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت رژیم، از وضعیت قرمز کرونا در ۱۵۸شهرستان خبر داد و گفت، این افزایش ابتلا و بستری به‌علت کووید۱۹ کاملاً با کاهش استفاده از ماسک و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی مرتبط است.

ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت رژیم: تعداد فوتیها در برخی استانها بی‌سابقه و خیلی بیشتر از حدنصابهای قبلی است و بر اساس آمار هفته گذشته، متوسط هر ۷دقیقه یک نفر به‌علت کرونا فوت می‌کند.

رئیس بیمارستان هزار تخت‌خوابی تهران: بخشهای آی . سی.یو بیمارستان کاملاً پر شده و از بخشهای عادی برای بستری بیماران کرونایی استفاده می‌کنیم.

رئیس بیمارستان هزار تخت‌خوابی تهران: مراجعین‌مان نسبت به‌هفته‌های قبل حدود ۳ تا ۵برابر بیشتر شده و وضعیت بیماران با وخامت بیشتری روبه‌رو هست.

گسترش شیوع کرونا در بند۴ زندان گوهردشت کرج

شمار زیادی از زندانیان سالنهای ۱۱ و ۱۲ بند۴ زندان گوهردشت کرج به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. منتقل نکردن زندانیان بیمار و مشکوک، به قرنطینه و نگهداری آنان در بین زندانیان دیگر، توسط شکنجه‌گران زندان، باعث افزایش تعداد مبتلایان شده است.

طی هفته گذشته ۶تن از زندانیان سالن ۱۱ پس از وخامت حالشان به قرنطینه زندان منتقل شده‌اند.

زندانی عقیدتی - سیاسی قاسم آبسته، جزو مبتلایان منتقل شده به قرنطینه است. قاسم آبسته چندی پیش، پس از ابتلا به سرطان تیروئید، مورد عمل جراحی قرار گرفت. با توجه به این عمل جراحی و بیماری کلیه این زندانی عقیدتی سیاسی، خطر مرگ بر اثر کرونا او را تهدید می‌کند.

سالن۱۲ بند۴ با ۶۳زندانی، به زندانیان با جرایم عادی، و سالن ۱۱ با ۳۵زندانی به زندانیان عقیدتی اهل سنت اختصاص دارند.

پیش از این در خردادماه ۹۹، زندانیان سیاسی سالن۱۰ بند۴ این زندان در معرض ابتلاء به بیماری کرونا قرار گرفته و تعدادی از آنان به این بیماری مبتلا شدند. علت این امر انتقال یک زندانی به بند پس از پایان مرخصی، بدون گذراندن زمان قرنطینه بود. یک هفته پس از انتقال این زندانی به بند، مشخص شد که او به ویروس کرونا مبتلا بوده است.

افزایش ۳تا۵برابری بستری کرونا در بیمارستان تهران

صادق نیت، رئیس بیمارستان هزار تخت‌خوابی تهران به پر شدن بخشهای آی - سی - یو بیمارستان و افزایش پنج برابری مبتلایان به کرونا اعتراف کرد.

با توجه به وضعیتی که در شهر تهران پیش آمده ما تعداد مراجعین‌مان افزایش پیدا کرده. نسبت به هفته‌های قبل حدود سه تا پنج برابر بستری را داریم و وضعیت بیماران با وخامت بیشتری روبه‌رو هست.

واقعیت این است که آی.سی.یو ما کاملاً پر هستش و مجبور شدیم که بخشهای عادی را افزایش بدیم. مثلا کیفیت خدمات آی.سی.یوهایی که در بخش عادی تجهیز شده مثل آی.سی.یوهای استاندارد نیست.

البرز – وضعیت نگران کنندهٴ کرونا

عزیزاله شهبازی نماینده دولت روحانی در استان البرز اعتراف کرد: شیب تند شیوع کرونا در البرز تداوم و استمرار دارد و ناچار هستیم برای جلوگیری از این روند، محدودیتهایی را اعمال کنیم. وی افزود: تراکم جمعیت در البرز، استان را در موج سوم شیوع کرونا در معرض خطر جدی قرار داده و البته رشد بالای ابتلای جوانان به کرونا، نگران‌کننده است.

تاکنون ۱۲۰دانش آموز کرونایی فوت شده‌اند

حریرچی، معاون وزیر بهداشت:
در ۷ماهه گذشته تعداد مبتلایان کرونا از دانش آموزان بالای ۱۰هزار نفر بوده است که ۱۲۰نفر آنان فوت شده‌اند.