728 x 90

کرونا در ایران - بهشت زهرا بسته شد / فقط خانواده متوفی پذیرفته می‌شوند

کرونا در ایران
کرونا در ایران

این خبر به‌روز می‌شود.

بهشت زهرا بسته شد / فقط خانواده متوفی پذیرفته می‌شوند

به گزارش ایسنا، سعید خال مدیرعامل بهشت زهرا درباره محدودیتهای جدید در بهشت زهرا (س) گفت: «با توجه به شیوع مجدد بیماری کرونا در موج سوم و اعلام های رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر افزایش چشمگیر بیماری به‌لحاظ افزایش تعداد بیماران و فوتی‌ها، سازمان بهشت زهرا تمهیدات ویژه‌یی را در نظر گرفته است و از خانواده متوفیان درخواست می‌شود که صرفاً جهت کار مهم تدفین و به تعداد محدود به بهشت زهرا مراجعه کنند.

درهای بهشت زهرا صرفاً بر روی خانواده‌های متوفی باز خواهد بود و تنها پذیرای بستگان درجه یک خواهد بود».

۲۰درصد کارگران کارخانهٔ گلرنگ اشتهارد مبتلا به کرونا شده‌اند

بنا‌به گزارش دریافتی، در گروه صنعتی گلرنگ در کرج نزدیک ۲۰درصد از پرسنل به کرونا مبتلا شده‌اند و سایرین نیز در معرض ابتلا هستند.

بنا‌به همین گزارش به‌رغم تورم فزاینده و سرسام‌آور، گرداننده کارخانه دستمزد کارگران را ۲۰درصد کاهش داده و سایر مزایا از قبیل اضافه کاری را هم قطع کرده است.

رکورد جدید در آمار قطره چکانی رژیم با ۲۷۹فوتی کرونا

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم در آمار مهندسی شده و قطره چکانی خود به جان باختن ۲۷۹تن در ۲۴ساعت گذشته اعتراف کرد و گفت:

تعداد بیماران شناسایی شده طی ۲۴ساعت گذشته نفر گزارش‌شده‌اند که از این تعداد ۲۲۳۷نفر در مراکز درمانی بستری شدند. در حال حاضر تعداد موارد بستری در بخش مراقبتهای ویژه مراکز درمانی ۴۶۰۹نفر هستند . طی ۲۴ساعت گذشته ۲۷۹نفر از هموطنان عزیزمون رو در اثر ابتلا به بیماری کوئید ۱۹ از دست دادیم که با احتساب این، مجموع جان‌باختگان تا به امروز به ۲۹هزار و ۳۴۹نفر رسیده است.

اعمال قوانین منع عبور و مرور در پنج شهر

سعید نمکی وزیر بهداشت رژیم از موافقت حسن روحانی با اعمال قوانین منع عبور و مرور در پنج شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه خبر داد و گفت این ممنوعیت به‌دلیل شیوع بالای کرونا در این مناطق در تعطیلات پیش‌رو اعمال خواهد شد.

اعتراف حریرچی به دو برابر بودن آمار قربانیان کرونا در ایران

ایرج حریرچی؛معاون وزارت بهداشت دولت آخوند روحانی اعتراف کرد که آمار قربانیان کرونا در ایران ۱.۵ تا ۲.۲برابر آمار اعلام شده میباشد.
خبرگزاری حکومتی فارس روز چهارشنبه ۲۳مهر به نقل از مصاحبه حریرچی با کانال دوم تلویزیون رژیم نوشت: «بسیاری از مبتلایان به کرونا را درمان می‌کنیم ولی چون تستشان منفی است جزو مرگ کرونایی حساب نمی‌کنیم.طبق پروتکل‌های سازمان جهانی بهداشت تنها مرگ به علت کرونای کسانی که تستشان مثبت بوده اعلام می‌شوند، در حالی‌که تعداد فوتی‌ها را می‌توان از 1.5 برابر تا 2.2 برابر آمار اعلامی حساب کرد.»
این سخنان حریرچی در حالی بیان شد که روز گذشته سایت خبر فوری رژیم اعتراف کرد ایران تحت حاکمیت آخوندها برای اولین بار در مورد آمار فوتیهای کرونا در دنیا دوم شده است.

ایران جزو ۵کشور با بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا

محمدرضا ظفرقندی، رئیس کل سازمان نظام پزشکی: ایران در میان همه کشورهای جهان، جزو ۵کشور با بیشترین میزان مرگ و میر ناشی از کرونا نسبت به تعداد مبتلایان به این ویروس است.

مینو محرز: اگر بیمارستان صحرایی ساخته شود کسی نیست که در آن کار کند

مینو محرز درباره تاثیر بیمارستانهای صحرایی در کنترل کرونا گفت افرادی که در نوبت بستری قرار دارند و برایشان تخت خالی موجود نیست، احتیاج به دستگاه اکسیژن و پزشکان متخصص دارند و نمی‌توان از آنها در نقاهتگاه نگهداری کرد.
وی افزود: مگر در کشور چند بیمارستان صحرایی داریم؟ اگر هم داریم، آیا تجهیزات پزشکی به اندازه کافی داریم؟ ما با کمبود نیرو‌های درمانی مواجه هستیم و در صورت ساخت بیمارستان صحرایی می‌خواهیم نیروی مورد نیاز را از کجا بیاوریم؟
اگر بیمارستان صحرایی ساخته شود کسی نیست که در آن کار کند چرا که کادر درمان شبانه‌روز مشغول فعالیت هستند.

رکورد کرونا در استان مرکزی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک با اشاره به این‌که استان مرکزی در ابتلا و فوتی کرونا رکورد زد گفت: در ۲۴ساعت گذشته، ۴۲۶مورد جدید ابتلا در استان مرکزی شناسایی شده است و متأسفانه در این بازه زمانی ۱۸نفر هم در استان جان‌باخته‌اند. (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۲مهر)

رکوردهای کرونا در البرز هر روز شکسته می‌شود

خبرگزاری حکومتی ایسنا ۲۲مهر با اشاره به این‌که رکوردهای کرونا در البرز هر روز شکسته می‌شود به‌نقل از سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز نوشت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

تراکم وحشتناک جمعیت در مترو تهران در شرایط کرونایی

در حالی که رژیم برای افرادی که مقررات کرونایی را رعایت نکنند، جریمه‌های سنگین تعیین کرده، شلوغی و ازدحام جمعیت در مترو تهران، هیچ جایی برای رعایت دستورالعملهای بهداشتی باقی نمی‌گذارد. به گفتهٔ صاحب‌نظران، مترو تهران با توجه به تراکم فوق‌العاده جمعیت از کانون‌های اصلی شیوع کروناست.

علت ازدحام جمعیت در مترو تهران، تعداد بسیار محدود واگنها و زمانبندی طولانی ورود قطار به ایستگاههاست.

شروع محدودیتهای کرونایی در استان فارس

تلویزیون رژیم روز ۲۲مهرماه در استان فارس اعتراف کرد به‌دلیل ادامه وضعیت قرمز کرونا، محدودیتها در این استان از امروز در مرکز استان و ۳۶شهر آن آغاز می‌شود.

مجری: وضعیت استانمان از لحاظ شیوع کرونا نگران‌کننده هست هم‌اکنون بیش از نیمی از شهرهای فارس در وضعیت قرمز به‌سر می‌برند به همین دلیل با تصویب جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا محدودیتها از فردا در مرکز استان و ۳۶شهرستان آغاز می‌شود و تا دوم آبان ادامه خواهد داشت. در شبانه روز گذشته متأسفانه ۱۳نفر در فارس بر اثر ابتلا به کرونا جان خودشان را از دست دادند.

اعتراف وزیر بهداشت رژیم به ‌سهل گرفتن کرونا

نمکی وزیر بهداشت رژیم با اعتراف به این‌که نظام ابتدا برای کرونا اهمیت و الویت قائل نبوده گفت: درباره کرونا باید از ابتدا این طور فکر می‌کردیم که کرونا پدیده اولویت داری است که عوامل اقتصادی و اجتماعی و دینی را می‌تواند تحت تاثیر قرار بدهد. وی که در دیدار با شماری از سرکردگان سپاه پاسداران صحبت می‌کرد، افزود: «اگر در مدیریت کرونا دچار شکست شویم، آبروی نظام را زیر سؤال می‌بریم».

شایان ذکر است که خامنه‌ای روز ۱۳اسفند ماه گذشته گفت: کرونا مسأله‌یی گذرا و کم اهمیت است، بی‌خودی آن را بزرگ نکنیم. (انتخاب ۲۲مهر)