728 x 90

کاهش شدید صادرات سنگ آهن ایران به چین

کاهش شدید صادرات سنگ آهن ایران به چین
کاهش شدید صادرات سنگ آهن ایران به چین

خبرگزاری رویترز از کاهش چشمگیر صادرات سنگ آهن رژیم ایران به چین در ماههای اوت و سپتامبرخبر داد.

بر اساس گزارش رویترز سقوط صادرات سنگ آهن در ماههای آینده روند رو به افزایشی را طی خواهد کرد.

این گزارش که با استناد به آمارهای شرکت ردیابی نفتکشها، رفینیتوRefinito، تهیه شده است می‌گوید در ماه اوت کمتر از ۳۲۰هزار تن سنگ آهن از ایران به چین حمل شده که نسبت به ماه قبل آن، ژوئیه، حدود ۳۸درصد کاهش نشان می‌دهد. صادرات سنگ آهن ایران به چین در ماه سپتامبر (۱۹روز ابتدایی) نیز زیر ۱۳۰هزار تن بوده است.

تحریم‌های آمریکا بر دیگر اقلام تجاری میان ایران و چین نیز به‌شدت تاثیر گذاشته است.

 

به‌دنبال تحریم‌های آمریکا برای فشار حداکثری بر رژیم ایران روز جمعه ۲۹شهریور۹۸وزارت خزانه‌داری آمریکا بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس را تحریم کرد.

در اطلاعیه مطبوعاتی وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است بانک مرکزی رژیم ایران میلیاردها دلار در اختیار سپاه پاسداران، نیروی قدس و نیروی تروریستی مزدور آن حزب‌الله لبنان قرار می‌دهد. صندوق توسعه ملی که در هیأت مدیره آن رئیس‌جمهور رژیم ایران و رئیس بانک مرکزی عضویت دارند مبنع اصلی تأمین مالی نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران و وزارت دفاع رژیم است. شرکت اعتماد تجارت پاس که دفترش در ایران است یک شرکت پوششی برای پنهان نگه‌داشتن نقل و انتقالهای مالی برای خریدهای نظامی وزارت دفاع از جمله توسط منابعی است که صندوق توسعه تأمین می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت تحریم اعلام شده امروز علیه بانک مرکزی رژیم به‌خاطر «کمکهای مادی، حمایت و تأمین مالی، مادی، حمایتهای تکنولوژیک و قرار دادن کالا و خدمات» برای سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و حزب‌الله است.

 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌یی درباره تشدید تحریم‌ها علیه دیکتاتوری آخوندی اعلام کرد:

رژیم ایران در تلاشی شکست‌خورده برای مختل کردن اقتصاد جهانی به عربستان سعودی حمله کرد.

این اقدام تجاوزکارانه طرحی پیچیده و اجرایی گستاخانه داشت.

صرفنظر از تلاشهای واضح برای مقصر جلوه دادن کسی دیگر، شواهد به رژیم ایران و فقط به این رژیم اشاره می‌کند.

در نتیجه، رئیس‌جمهور ترامپ به دولت خود دستور داد تحریم‌ها تاریخی علیه حکومت سردمدار تروریسم در جهان را به‌طور قابل توجهی افزایش بدهد. ما در تحریم‌های جدید از این دستور وی پیروی کردیم.

ایالات متحده بانک مرکزی و صندوق توسعه رژیم ایران و همچنین شرکت اعتماد تجارت پارس را که نقل و انتقالات مالی برای خریدهای نظامی را مخفی می‌کند، تحریم کرده است.

این نهادها با تأمین مالی سپاه پاسداران، که در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی نامگذاری شده است، و همچنین نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان که نیروی اصلی نیابتی رژیم ایران است، از تروریسم و تجاوزات منطقه‌ای رژیم پشتیبانی می‌کنند.

حمله به کشورهای دیگر و مختل کردن اقتصاد جهانی قیمت دارد. رژیم تهران باید با انزوای دیپلماتیک و فشار اقتصادی مورد حسابرسی قرار بگیرد. کارزار فشار حداکثری ما تا زمانی که این رژیم از سیاست‌های بی‌ثبات کننده خود در سراسر خاورمیانه و در اقصی نقاط دنیا دست بردارد به افزایش هزینه برای رژیم ایران ادامه خواهد داد.