728 x 90

کارشناس سازمان جهانی بهداشت: برگزاری مراسم محرم فاجعه‌آمیز است

کرونا در ایران
کرونا در ایران

مینو محرز؛ پزشک بیماریهای عفونی و کارشناس سازمان جهانی بهداشت؛ روز یکشنبه پنجم مرداد؛ هر گونه برگزاری مراسم در محرم را فاجعه‌آمیز خواند.
سایت حکومتی رویداد ۲۴ که این سخنان را منعکس می‌کرد به‌نقل از وی پیرامون برگزاری مراسم محرم نوشت: « هنوز در شیب وحشتناک ابتلا به کرونا هستیم و خیلی از استانها در وضعیت قرمز است. این تجمعات خطرناک خواهد بود. کسانی که تا الآن مبتلا نشده‌اند و با ممنوعیت تجمع‌ها، جلوی ابتلای آنها گرفته شده، با برگزاری این اجتماعات مبتلا خواهند شد. اگر این اجتماعات در همه ایران برگزار شود، فاجعه خواهد شد».

این در حالی است که آخوند روحانی ۴مرداد ۹۹ در جلسه ستاد حکومتی مقابله با کرونا، با تأکید بر ادامه سیاست فرستادن مردم به قربانگاه کرونا بر لزوم برگزاری عزاداریهای محرم در همه مناطق کشور تأکید کرد و گفت: «کشور ما به‌رغم تحریم علی‌رغم بیماری به‌رغم مشکلاتی که مردم دارند یک مشکل حاد بحرانی آن‌چنانی را ما بحمدالله شاهد نیستیم! الآن هم برای ماه محرم باید کاری بکنیم که معاندین هم بهانه‌یی در اختیار آنها قرار نگیرد در روستا در شهر آن جاهایی که ما می‌گوییم وضعیت قرمز هست زرد است هشدار است هر چی که هست همه جا باید عزاداری امام حسین را انجام بدهیم! با تراکم کمتر همین فاصله‌گذاری و ما باید الگو بشویم یعنی ایران باید الگوی سایر کشورها بشود!».