728 x 90

کارشناس رژیم - دغدغه آشوب‌های اجتماعی دلیل برداشتن قرنطینه‌ها بود

قیام آبان ۹۸
قیام آبان ۹۸
  • محبوب‌فر عضو کمیته حکومتی پیشگیری از کرونا: مسئولان کشور بیشتر دغدغه آشوب‌های اجتماعی و تبعات کرونا در پس تبعات اقتصادی را مدنظر قرار دادند.
  • موج دوم بیماری در کشور به‌دلیل برداشته شدن قرنطینه و محدودیتها و ممنوعیتها بود.

محبوب‌فر عضو کمیته حکومتی پیشگری از کرونا در مصاحبه با روزنامه حکومتی ستاره صبح ۳۰اردیبهشت اعتراف کرد فرستادن مردم به قتلگاه کرونا توسط سران حکومت آخوندی در وحشت از شورش و قیام مردم بوده است.

وی گفت: «پیش‌بینی داشتم که موج دوم بیماری در کشور آغاز شود و همین‌طور هم بود و این موج صرفاً به‌دلیل برداشته شدن قرنطینه و محدودیتها و ممنوعیتها آغاز شد. این مسأله در هیچ کجای دنیا سابقه نداشت ولی در ایران عملی شد. چون مسئولان کشور بیشتر دغدغه آشوب‌های اجتماعی و تبعات کرونا در پس تبعات اقتصادی را مدنظر قرار داده بودند و مشخص بود که دغدغه‌های اقتصادی و معیشتی نسبت به دغدغه جان مردم اولویت بیشتری دارد؛ آنچه امروز مشاهده می‌کنیم نتیجه و پیآمد سفید اعلام شدن مناطقی از کشور بود که در حقیقت این‌چنین نبود چون در خصوص بیماریهای عفونی و به‌ویژه کرونا که از بیماریهای تنفسی است چیزی به نام منطقه سفید وجود ندارد و ویروس می‌تواند سوار بر مواد معلق موجود در هوا و یا از طریق آب و حتی حشرات و فعالیت‌های انسان‌ها از نقطه‌ای به نقطه دیگر جابه‌جا شود».

عضو کمیته حکومتی پیشگیری از کرونا نسبت به عواقب این سیاست مجرمانه هشدار داد و گفت: «اگر در بر پاشنه فرصت سوزیهای سابق بچرخد و سردرگمی در بین مسئولان کشور در خصوص مبارزه برای کرونا وجود داشته باشد و اولویت و تقدم نان و معیشت بر جان باشد و به‌نوعی نافرمانی‌های مدنی در خصوص رعایت بهداشت فردی و عمومی وجود داشته باشد، ویروس نه‌تنها در تابستان نیز کنترل نمی‌شود و هم‌چنان ادامه خواهد داشت بلکه در پاییز امسال شاهد موج سوم و چهارم ابتلا در کشور خواهیم بود که تلفاتی بسیار شدیدتر خواهد داشت.

پنهان‌کاری در ارائه آمار در خصوص تعداد مبتلایان و جان باختگان مشکلی را حل نمی‌کند؛ عدم ارائه آمار واقعی منجر به جدی نگرفتن بیماری در بخش عظیمی از جامعه خواهد شد و حتی نافرمانی‌هایی در بین بخش بزرگی از جامعه دیده خواهد شد».