728 x 90

کارشناس حکومتی: نسبت به ادامه مذاکرات و حصول توافق بدبین شده‌ام

مذاکرات وین - عکس از آرشیو
مذاکرات وین - عکس از آرشیو

بیگدلی از کارشناسان حکومتی پیرامون زیاده‌خواهیها و گزافه‌گوییهای سران نظام در مذاکرات برجام آن هم در شرایطی که در تعادل ضعیفی قرار دارد& مأیوسانه به چشم‌انداز شکست برجام اعتراف کرد.

وی با زبان معکوس، سران نظام را به توقف در گزافی‌گوییها و تن‌دادن به جام‌زهر ترغیب کرد و در این باره گفت: با توجه به ترکیب هیأت مذاکره‌کننده ایرانی که در وین حضور داشت بنده پیش‌بینی می‌کردم با استفاده از یک دیپلماسی نرم؟ (!) احتمالاً قضیه در همین دوره هفتم فیصله پیدا کند و توافق صورت گیرد، اما با توجه به انتظاراتی که ایران مطرح کرده بود، عملاً مذاکرات با شکست روبه‌رو شد.
بیگدلی افزود: اگر قرار باشد علیه ایران در شورای امنیت قطعنامه صادر شود، چین و روسیه ممکن است این قطعنامه را وتو کنند، اما با توجه به‌وجود مکانیزم ماشه در برجام هر یک از اعضای اروپایی می‌توانند این مکانیزم را فعال کنند که موضوع می‌تواند برای ایران عواقب و تبعات بسیار جبران‌ناپذیری را داشته باشد، از سویی بنده نسبت به حصول توافق در مذاکرات خوشبین بودم، برخی نیز با توجه به چنین موضوعی به من خرده گرفتند، اما با توجه به نتیجه و اتفاقاتی که در وین رخ داده، بنده نسبت به ادامه مذاکرات و حصول توافق بدبین شده‌ام.(روزنامه حکومتی ابتکار ۱۵آذر).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/927a1543-e78e-455f-bb34-6be82803b6bd"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات