728 x 90

کاخ سفید: تا وقتی ایران از تهدید صلح و ثبات جهانی دست برندارد، تحریم‌ها ادامه خواهد یافت

کاخ سفید
کاخ سفید

شورای امنیت ملی کاخ‌سفید روز جمعه دهم مرداد در پیام توئیتری نوشت: «ایالات متحده تحریم‌ها علیه فلزات و دیگر مواد مورد استفاده در برنامه‌های هسته‌یی، نظامی، و یا موشکی بالستیک ایران را گسترش داده است. تحریم‌ها تا زمانی که رژیم ایران تهدیدها علیه صلح و امنیت بین‌المللی را متوقف نکند، ادامه خواهد یافت».

مایک پمپئو روز پنجشنبه ۹مرداد با صدور بیانیه‌یی از گسترش دامنه تحریم‌های این وزارتخانه در ارتباط با صنایع فلزات جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد.

وی گفت: «برنامه‌های هسته‌یی، موشکی بالستیک، و نظامی ایران تهدید بزرگی را متوجه صلح و ثبات جهانی می‌کند. جهت رسیدگی به این تهدید، من امروز افزایش عمده گستره تحریم‌های وزارت‌خارجه بر صنایع فلزات ایران را اعلام می‌کنم».

پمپئو افزود: «من هم‌چنان یقین دارم که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌بخش عمرانی کشور را کنترل می‌کند و شرکت‌های ساختمانی و زیرمجموعه‌های متعدد آنها کماکان تحت تحریم آمریکا باقی خواهند ماند، زیرا آنها مستقیماً در ساخت مرکز غنی‌سازی اورانیوم فردو دخیل بوده‌اند».

دقایقی پس از صدور این بیانیه این موضوع در توئیتر وزیر خارجه آمریکا نیز مورد اشاره قرار گرفت و مایک پمپئو تأکید کرد: «فشار ما تا زمانی که ایران مانند یک کشور عادی رفتار کند، ادامه خواهد یافت».