728 x 90

ژنرال وسلی کلارک: آخوندها علیه مردم ایران هستند

ژنرال وسلی کلارک
ژنرال وسلی کلارک

ژنرال وسلی کلارک، فرمانده کل سابق نیروهای آمریکایی در اروپا و فرمانده سابق ناتو، در مصاحبه با سی.ان.ان که به تاریخ شنبه ۲۵فروردین منتشر شد با بررسی تحولات و افزایش تنشها در منطقه و امکان حمله رژیم ایران به اسراییل در واکنش به بمباران کنسولگریش در دمشق که منجر به کشته شدن تعدادی از سرکردگان سپاه پاسداران شد، گفت: «این آخوندها از جهاتی علیه مردم ایران هستند. و اگر آنها وارد جنگ با اسراییل شوند، نمی‌توانند روی حمایت مردم خود حساب کنند».
وی در پاسخ به سؤال سی.ان.ان مبنی بر این‌که سیستم گنبد آهنین اسراییلی است، آیا فکر می‌کنید قادر به مدیریت بیشتر آنچه ممکن است به سمت اسراییل پرتاب شود را دارد؟ گفت: «این فقط گنبد آهنین نیست، بلکه آنها رهگیرهای موشکی دیگری از جمله سامانه پیکان را نیز دارند. بنابراین من فکر می‌کنم اسرائیلی‌ها بسیار بسیار مطمئن هستند که می‌توانند این را حل کنند و به همین دلیل است که آنها به مردم خود اطمینان می‌دهند.
وی افزود: می‌دانید، ما دیده‌ایم که آخوندها بسیار حیله‌گر هستند. آنها بسیار محتاط هستند. آنها در هر موردی از لفاظیهای خود پیروی نمی‌کنند و بدیهی است که ما اطلاعاتی دریافت می‌کنیم که می‌گوید آنها برای انجام کاری آماده می‌شوند. بنابراین ما در حالت آماده‌باش هستیم. اما آیا آنها تصمیم به انجام آن خواهند گرفت؟ و اگر دنبال اسراییل بیایند، اشتباه بزرگی مرتکب خواهند شد».
ژنرال کلارک در ادامه مصاحبه در پاسخ به سؤال دیگر مجری سی.ان.ان مبنی بر این‌که، به نظر شما احتمال هر نوع درگیری منطقه‌یی گسترده‌تر چقدر است؟ پاسخ داد: «من می‌توانم بگویم که آنها در واقع در حال حاضر پایین هستند. ما هر کاری که می‌توانستیم به‌صورت دیپلماتیک انجام دادیم تا از این کار جلوگیری کنیم و به رژیم ایران فشار بیاورند.

اقتصاد ایران آشفته است. [رژیم ایران] پول تأمین اجتماعی را از مردم خود گرفته‌اند. تورم بالاست، مردم نمی‌توانند بسته‌های کمک دریافت کنند. توان خرید بنزین را ندارد. پس واقعاً، این آخوندها از جهاتی علیه مردم ایران هستند. و اگر آنها وارد جنگ با اسراییل شوند، نمی‌توانند روی حمایت مردم خود حساب کنند. من فکر می‌کنم که آنها شرط می‌بندند که اگر بتوانند به یک قدرت هسته‌یی تبدیل شوند، اوضاع متفاوت به نظر خواهد رسید و این امر به نوعی آنها را در جای خود نگه می‌دارد. بنابراین می‌بینم که آنها تلاش می‌کنند کاری انجام دهند، اما حیله‌گر و هوشیار هستند، شاید چشم‌پوشی کنند و به اسراییل فرصتی ندهند که واقعاً وارد آنجا شود و کارخانه‌های ساخت هواپیماهای بدون سرنشین یا تأسیسات هسته‌یی آنرا از بین ببرد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9df92ba9-0fcd-4e06-be84-a5d39705cd76"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات