728 x 90

ژنرال جوزف ووتل فرمانده سنتکام:‌ قاسم سلیمانی عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه است

انفجار در بغداد توسط عوامل رژیم ایران - آرشیو
انفجار در بغداد توسط عوامل رژیم ایران - آرشیو

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا ـ سنتکام روز گذشته ۱۷مرداد۹۷ پاسدار قاسمی سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس را عامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه دانست.

سایت سی.ان.ان ۱۷مرداد۹۷:

ژنرال چهار ستاره ایالات متحده که مسئول عملیاتهای خاورمیانه می‌باشد در انتقاد تند و تیزی علیه فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: قاسم سلیمانی پشت عمده اقدامات بی‌ثبات کننده در این منطقه است. ژنرال جوزف ووتل فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران، قاسم سلیمانی را « فردی که در حال ارتکاب بسیاری از اقدامات بی‌ثبات کننده است» توصیف کرد. ژنرال جوزف ووتل در مورد پاسدار قاسم سلیمانی گفت « ماهیت تجاوزگر قاسم سلیمانی باعث شده چه در سوریه چه در عراق، چه در یمن، هر جا بی‌ثباتی باشد آثار او دیده شود، نیروی قدس سازمانی است که هدایت می‌کند و به‌نظر من تهدید اصلی است، این نیرو اقدامات بی‌ثبات کننده را دامن می‌زند.».

 

تهدیدهای رژیم ایران برای بستن تنگه هرمز بی‌اثر است

فرمانده سنتکام تأکید کرد با وجود تهدیدهای رژیم ایران برای بستن تنگه هرمز ارتش ایالات متحده می‌تواند آن را باز نگه دارد...

او در اظهارات جداگانه‌یی گفت برای تضمین ناوبری بین‌المللی در تنگه باب‌المندب در ساحل یمن و باز نگه‌داشتن این تنگه ارتش ایالات متحده می‌تواند دست به‌عمل بزند، شبه‌‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران در این تنگه کشتیهای تجاری را مورد حمله قرار داده‌اند... ژنرال جوزف ووتل گفت پرسنل نیروی دریایی آمریکا که در این آبهای پرتنش عمل می‌کنند دارای طرحهای از پیش تعیین شده برای واکنش در مقابل هر گونه افزایش اقدامات تحریک‌ آمیز هستند.

 

رژیم ایران بزرگترین عامل بی‌ثباتی در منطقه خاورمیانه

ژنرال جوزف ووتل فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا (سنتکام) در یک کنفرانس مطبوعاتی در پنتاگون نقش بی‌ثبات کننده و مخرب رژیم ایران را برای خبرنگاران تشریح کرد.

 

سایت وزارت دفاع آمریکا پنجشنبه ۲۸تیر۹۷:

ژنرال ووتل فرمانده سنتکام:

من چند بار گفته‌ام رژیم ایران را بی‌ثبات کننده‌ترین عامل در سراسر منطقه به حساب می‌آوریم و تلاشهای ما در سراسر منطقه متمرکز روی افشا کردن فعالیتهای این رژیم و کار با شرکا برای متوقف کردن و مختل کردن آنها است.

فعالیتهای رژیم ایران در سراسر منطقه کمک کننده نیستند. آنها بی‌ثباتی را ترویج می‌کنند به شیوه‌ای که منطقه را به‌صورت چشمگیری تحت تأثیر قرار می‌دهد.

 

حمایت رژیم ایران از حزب‌الله و شبه‌‌نظامیان حوثی

ژنرال جوزف ووتل افزود:‌ من به همه شما یادآوری می‌کنم که ایران در حال تلاش با حزب‌الله لبنان و دیگر گروه‌های شبه‌نظامی است که قابلیتهایی برقرار کند که امنیت اسراییل را تهدید می‌کند. خاطرنشان می‌کنم رژیم ایران از حوثیها پشتیبانی می‌کند که موشکهای با برد افزوده به مراکز جمعیتی اصلی در عربستان سعودی شلیک می‌کنند. آنها با این کار نه فقط شهروندان سعودی را در معرض خطر قرار می‌دهند، بلکه همچنین جامعه بین‌المللی که آنجا زندگی می‌کند را تهدید می‌کند. این رژیم ایران است که حوثیها را پشتیبانی می‌کند، حوثیهایی که از توزیع مناسب کمک انسان‌دوستانه و داروهای حیاتی برای مقابله با یکی از بزرگترین شیوع ثبت شده وبا در دنیا ممانعت می‌کنند.

 

رژیم ایران بازرگانی در آبهای بین‌المللی را تهدید می‌کند

فرمانده سنتکام گفت:‌ این رژیم ایران است در باب المندب، که چهارمین تنگه به‌لحاظ بیشترین رفت و آمد در سراسر جهان است، و در جنوب دریای سرخ بازرگانی جهانی و عبور از طریق آبهای بین‌المللی را در معرض تهدید قرار می‌دهد. موشکهای پرهزینه دفاعی کروز برای حوثیها تأمین می‌کند و به آنها آموزش می‌دهد. با کشتیهای انفجاری و مینها و قابلیتهای دیگر این مسیر را تهدید می‌کند.

من می‌توانم همین‌طور ادامه بدهم ولی من فکر می‌کنم که شما منظور را گرفتید. فعالیتهای ایران در سراسر منطقه کمک کننده نیستند و آنها بی‌ثباتی را ترویج می‌کنند و منطقه را به‌صورت چشمگیری تحت تأثیر قرار می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات