728 x 90

چهار میلیون تومان برای یک خانواده چهار نفره خط مرگ است

خط فقر در ایران
خط فقر در ایران

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی رژیم در تهران به اظهارات معاون وزیر رفاه رژیم مبنی بر این‌که خط فقر برای یک خانواده چهار نفره، «چهار میلیون تومان» است، واکنش نشان داد و گفت چهار میلیون تومان برای یک خانواده خط فقر نیست، بلکه خط مرگ است.

مهراد عباد به خبرگزاری حکومتی ایلنا به‌تاریخ ۲۲دی در مورد برآورد داریوش ابوحمزه معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون گفت: این اظهارنظر با آمارهای قبلی که ارائه می‌شد، اختلاف زیادی دارد، و فعالان اقتصادی که در حوزه تولید، واردات یا صادرات کار می‌کنند، دیگر به آمارهایی که در چند سال اخیر داده می‌شود اعتماد نمی‌کنند.

داریوش ابوحمزه با اشاره به خط فقر ۱۰میلیون تومانی که از سوی کمیته امداد رژیم اعلام شده است، این رقم را صحیح ندانسته و گفته است با این ۱۰میلیون تومان، ۹۰درصد ایرانی‌ها به زیر خط فقر می‌روند.

مهراد عباد، عضو اتاق بازرگانی رژیم در تهران، در این زمینه گفته است اگر خانواده‌ای بخواهد در طول ماه فقط چند بار گوشت بخورد باید چند برابر چهار میلیون تومان خرج کند و اگر در شهرهای بزرگ خانه نداشته باشد، فقط باید نان خشک بخورد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/aec70d0a-5ab9-4aca-81ab-be49b0ffc203"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات