728 x 90

چشم انداز تیره برای رژیم آخوندی در آب گل‌آلود وین!

وین - هتل محل نشست کمیته برجام ۱۷فروردین ۱۴۰۰
وین - هتل محل نشست کمیته برجام ۱۷فروردین ۱۴۰۰

بدنبال نشست کمیسیون برجام که روز سه‌شنبه ۱۷فروردین با شرکت دیپلماتهای رژیم آخوندی و ۴+۱ به‌صورت حضوری در وین ادامه پیدا کرد و رویترز نوشت: هیچ‌کدام از طرفها انتظار پیشرفت غیرمنتظره‌یی را ندارند، اغلب روزنامه‌های باند مغلوب به‌نقل از کارشناسان حکومتی با پیش‌بینی تداوم تحریم‌ها نظام را بازندهٔ این مذاکرات می‌دانند، روزنامه‌های باند ولی‌فقیه، باند روحانی را برای سازش و خوراندن جام‌زهر دیگری به نظام مورد حمله قرار داده‌اند.

«آمریکا و آینده تحریم‌ها» عنوان مطلبی است در روزنامه آرمان که به‌نقل از یک تحلیل گر مسائل آمریکا نوشته است: « (نظام) اگر کلمه به کلمه برجام را رعایت کند و تمام شرایطی که آمریکایی‌ها طلب کرده را اجابت کند، برداشتن تحریم‌ها دور از انتظار است».

«ادامه گفت و گوهای تکراری و بی‌حاصل» هم عنوان گویای مطلبی در جهان صنعت است که نوشته: «گمان می‌رود نشست‌های (نظام) و ۱+۴ فقط وقت‌گذرانی و گفتگوهای بی‌حاصل باشد چرا که هم (نظام) می‌داند از چه چیز باید محافظت کند و هم اروپا و آمریکا می‌دانند که چه چیزی را باید از چنگ (نظام) بیرون آورند.

«چرا گره می‌زنند؟» تیتر سرمقاله سیاست روز از باند دلواپسان خامنه‌ای است که با اشاره به حرف علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی که گفته: گرانی مرغ تقصیر تحریم‌هاست» نوشته است: «ضعف‌ها، ‌ناتوانی‌ها و بی‌تدبیریها در این زمینه دخیل نیست؟ دولت هم‌چنان در انتظار محصول گلابی و سیب برجام است به همین خاطر با وجود بدعهدی و عهدشکنی آمریکا و اروپا در اجرای تعهدات برجامی خود، چشم امید به نتایج نشست وین دوخته است».

«ماهیگیری از آب گل‌آلود وین» تیتر روزنامه رسالت از باند مؤتلفه است که نوشته «نشست کمیسیون برجام در وین، اتفاقی که برای گعده همیشه منتظر بهانه‌یی تازه بود». و در ادامه افزوده «به‌نظر می‌رسد پالس داخلی برای تأکید حضور آمریکا در این نشست و برقراری گفتگو در مورد برجام و لغو تحریم‌ها، یک هدف انتخاباتی است».