728 x 90

پیر گالانت، فوری! بلژیک یک تروریست محکوم ایرانی را آزاد می‌کند!

پیر گالانت، رئیس سازمان جهانی علیه شکنجه
پیر گالانت، رئیس سازمان جهانی علیه شکنجه

نامه پیر گالانت، رئیس سازمان جهانی علیه شکنجه به مقامات بلژیک: فوری! بلژیک یک تروریست محکوم ایرانی را آزاد می‌کند!

خیلی فوری،

همان‌طور که ممکن است به‌خاطر داشته باشید، یک دیپلمات ایرانی در فوریه سال جاری توسط دادگاه آنتورپ به‌دلیل طراحی برای بمب‌گذاری و کشتار توده‌های مردم در گردهمایی بزرگ مخالفان ایرانیان در پاریس به ۲۰سال زندان محکوم شد.

پس از این حکم که جامعه بین‌المللی آن را به‌عنوان اثبات راستگرداری دادگاههای بلژیکی ستایش کرد، رژیم ایران تلاش کرد برای آزادی «دیپلمات» تروریست خود که در حال حاضر در آنتورپ زندانی است، معامله‌یی کثیف انجام دهد.

لایحه جدید پیشنهادی دولت بلژیک که در ابتدای هفته جاری در پارلمان فدرال به رأی گذاشته خواهد شد و مبادله زندانیان بین ایران و بلژیک را پیشنهاد می‌کند، به ما هشدار داده است. اگر در این شکل فعلی تصویب شود، به ایران اجازه می‌دهد تا تروریست خود (اسدالله اسدی) را آزاد کند.

این یک تقلید از سیستم حقوقی در بلژیک خواهد بود. این اقدامات تروریستی بیشتری را در اروپا تشویق خواهد کرد. زیرا این پیام روشنی را به عوامل تروریستی ایران خواهد داد: هر کاری می‌خواهید بکنید و اگر دستگیر شدید، شما را بیرون می‌کنیم!

این به اعتبار بین‌المللی بلژیک آسیب جدی وارد می‌کند.

ما نامه فوری وکلای برجسته بلژیکی را به دولت پیوست کرده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنم اصلاحیه‌ای برای حذف بند ۴ درباره ایران از این متن ارائه کنید:

پیشاپیش از مداخله شما سپاسگزاریم

خالصانه،

پیر گالانت

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b4a300ca-165b-4dcc-a02f-e4d3ab684c8e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات