728 x 90

پیام شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، کریستیان سیلویو - پتراس استراویچیوس - یاتسک ساریوژ وولسکی - لیوداس مازیلیس - آنا بونفریسکو

کریستیان سیلویو - پتراس استراویچیوس - یاتسک ساریوژ وولسکی - لیوداس مازیلیس - آنا بونفریسکو
کریستیان سیلویو - پتراس استراویچیوس - یاتسک ساریوژ وولسکی - لیوداس مازیلیس - آنا بونفریسکو

کریستیان سیلویو بوشوی - رئیس کمیتهٴ صنعت، تحقیقات و انرژی پارلمان اروپا از رومانی

حضار محترم،

من کریستیان سیلویو بوشوی از رومانی و رئیس کمیتهٴ صنعت، تحقیقات و انرژی پارلمان اروپا هستم.

از آنجایی که رژیم ایران به‌صدور تروریسم ادامه می‌دهد، سرکوب داخلی را از سال گذشته با تقریباً ۵۰۰اعدام تشدید کرده و به برنامه‌های اتمی، موشکهای بالستیک و غنی‌سازی‌اش شتاب بخشیده، باید بپذیریم که می‌بایست اقدامات بیشتری انجام بدهیم و سیاست اتحادیهٔ اروپا در قبال ایران نیازمند تغییر است.

همان‌طور که رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران خانم مریم رجوی در دیدارهای خود از پارلمان اروپا بارها گفته است: «رژیم در حال خریدن زمان است. دارد جهان را فریب می‌دهد و نه فقط تهدیدی برای مردم ایران، بلکه تهدید برای صلح و امنیت جهانی است».

ما باید آرمانهای دمکراتیک مردم ایران را به‌رسمیت بشناسیم و باید کمک کنیم تا ایران به‌طور واقعی دمکراتیک بشود. روابط اتحادیهٔ اروپا و (رژیم) ایران بر اساس بیانیهٔ مشترک برجام به‌تاریخ سال۲۰۱۶ است و از آن زمان تاکنون تغییرات زیادی صورت گرفته است. از یک‌سو ما با جهانی روبه‌رو هستیم که در حال حاضر با چالشهای دشوار بسیار زیادی روبه‌روست: اما از سوی دیگر چالشهایی وجود دارد که مردم ایران با آن مواجه هستند و ما نباید آن‌را فراموش کنیم.

اتحادیهٔ اروپا باید در کنار مردم ایران بایستد که خواهان آزادی و دموکراسی هستند. لطفاً بدانید که می‌توانید روی من و بسیاری از همکارانم حساب کنید، زیرا ما به حمایت از آرمان شما برای یک کشور آزاد و دمکراتیک ادامه خواهیم داد.

با تشکر از شما و با بهترین آرزوها.

 

پتراس استراویچیوس – نمایندهٔ پارلمان اروپا از لیتوانی، رئیس هیأت رابطه با افغانستان

این مهم است تا بار دیگر به‌جهانیان تأکید شود که ایران آزاد فقط یک عبارت تو خالی نیست. این اقدامات و عزم و ارادهٔ افرادی مانند خانم رجوی، همکاران او، دوستان و همهٔ کسانی است که در این مقاومت بسیار پیچیده اما بسیار مورد نیاز شرکت می‌کنند. این فقط مربوط به‌آیندهٔ ایران نیست؛ این در مورد آینده منطقه و آینده جهان است، به‌همین دلیل من از اقدامات شما کاملاً حمایت می‌کنم و امیدوارم این فعالیت و مقاومت ادامه یابد. به‌تازگی خبر توافق بلژیک و (رژیم) ایران را شنیدیم. این تروریست اسدی را نمی‌توان آزاد کرد. او جنایت کرده و باید بهای آن‌را بپردازد. بنابراین ما علامت بسیار بدی به‌همهٔ کسانی می‌دهیم که در رژیم ایران با آزادیخواهان جنگیده‌اند و دست به‌قتل و جنایت زده‌اند. امیدوارم از این موضوع درس بگیریم. اجازه بدهید به‌شما تبریک بگویم و برای شما آرزوی کار بسیار پربار و همدلی و عزم بیشتر در مبارزه برای آینده کشور تان ایران آزاد را دارم.

 

یاتسک ساریوژ وولسکی - نمایندهٔ پارلمان اروپا از لهستان، رئیس پیشین کمیتهٴ خارجی

خانم رجوی گرامی، دوستان عزیز ایرانی.

من سال‌هاست که در میان دوستان مبارز ایرانی هستم. من تلاش‌های شما را طی این سالیان دنبال کرده‌ام چه هنگامی که عضو پارلمان اروپا بوده و یا وقتی ریاست کمیتهٴ خارجهٔ آن‌را به‌عهده داشتم. من می‌خواهم بر پیوندهای فوق‌العاده بین دو خلقمان، لهستان و ایران تأکید کنم. ایران در قلب مردم لهستان جای بسیار ویژه‌یی دارد.

مردم لهستان همواره از مردم ایران سپاسگزار خواهند ماند به‌خاطر میزبانی از لهستانی‌هایی که در طول جنگ جهانی دوم به‌ایران پناهنده شده بودند.

چیزی که ما را متحد می‌کند عشق و وفاداری به‌آزادی است. شما خودتان بالاترین اثبات‌کنندهٔ آن هستید.

ما هر دو از شگرفترین لحظات آموخته‌ایم که آزادی بالاترین ارزش است. به‌همین دلیل ما خود را در تلاشتان برای آزادی سهیم می‌دانیم و از مبارزه شما با استبداد و ظلم حمایت می‌کنیم تا به‌دست‌آوردن آزادی و استقلال.

دوستان عزیز ایرانی، شما و جنبشتان همیشه «دوستان ایران آزاد را در پارلمان اروپا» پیدا خواهید کرد.

برای شما بهترین آرزو‌ها را دارم.

 

 پروفسور لیوداس مازیلیس - نمایندهٔ پارلمان اروپا از لیتوانی

خانم رجوی عزیز، دوستان گرامی، من پروفسور مازیلیس، عضو پارلمان اروپا از لیتوانی هستم، از کشوری که همواره در برابر اشغالگران ایستادگی و مقاومت کرده است. ما مردم لیتوانی ارزش مقاومت را کاملاً درک می‌کنیم.

من می‌دانم مقاومت شما ثابت‌قدم بوده، آن هم بیش از۵۰سال، از زمان تأسیسش در کشور تان ایران در سال۱۳۴۴ در دورهٴ دیکتاتوری شاه.

و از زمان انقلاب در سال۱۳۵۷ تا به‌امروز به‌مبارزه‌اش ادامه داده، برای برقراری یک کشور آزاد و. این حق مردم ایران است که نوع دولت را برای ایران آینده انتخاب کنند، چرا که صندوق رأی تنها معیار مشروعیت است. لغو مجازات اعدام، جدایی دین و دولت و برابری باید تضمین شود.

من و همکارانم در پارلمان اروپا مصرانه خواستار این هستیم که روابط با (رژیم) ایران مشروط به‌بهبود حقوق‌بشر باشد.

من کتاب قتل‌عام سال۱۳۶۷ را دیده‌ام و تحت‌تأثیر مقاومت قربانیان قرار گرفتم. متأسفانه قتل‌عام سیاسی در ایران هم‌چنان ادامه دارد.

در پارلمان اروپا ما به‌هر کاری که لازم باشد ادامه خواهیم داد تا همهٔ دست‌اندرکاران این جنایات هولناک را مورد حسابرسی قرار بدهیم. ما هر کاری که ممکن است انجام خواهیم داد تا شما هم دموکراسی را در یک کشور آزاد گرامی بدارید که مردم ایران به‌خوبی شایستهٴ آن هستند. تا آن زمان، خانم رجوی، همکاران عزیز لطفاً بدانید که شما می‌توانید روی من حساب کنید.

 

 آنا بونفریسکو - عضو کمیتهٔ خارجی پارلمان اروپا از ایتالیا

رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران خانم مریم رجوی گرامی، شما در این ۴۰سال با تلاشی خستگی‌ناپذیر، مبارزه برای آزادی و دموکراسی مردم ایران را رهبری کرده‌اید، همراه با معرفی برنامهٔ ۱۰ماده‌یی دمکراتیک‌تان برای آینده ایران. مبارزه برای رسیدن به‌حقوق‌بشر و دموکراسی همیشه بسیار مهم بوده است، به‌خصوص در کشوری مانند ایران با قوانین اجباری که شهروندان روزانه در معرض خشونت بدون مجازات عاملان و آمران قرار دارند.

دموکراسی، آزادی‌های فردی و حکومت قانون ارزش‌هایی است که قابل‌مذاکره نیستند. ما نباید قربانیان این رژیم را تنها بگذاریم.

در ماه ژانویهٴ گذشته شاعر بکتاش آبتین به‌دلیل ابتلا به‌کووید و عدم رسیدگی‌های درمانی در بیمارستان درگذشت. در ماههای آوریل و می۲۰۲۲ دست‌کم ۵۵۰نفر از معلمان، کارگران، بازنشستگان، وکلا، مدافعان حقوق‌بشر و هنرمندان طی تظاهرات دستگیر شدند. هزاران نفر دیگر تحت تعقیب و دستگیریهای خودسرانه و بازجویی قرار گرفتند، جرم آنها فقط شرکت در تظاهرات برای دفاع از حقوق‌بشر بود. بسیاری از آنها زنان و دختران جوان هستند. تبعیض جنسی همراه با شکنجه و بدرفتاری و جلوگیری از تحصیلات عالی، کار و فعالیت‌های مدنی از طرف این رژیم قاتل حمایت و تحمیل می‌شود.

مصونیت سیستماتیک این رژیم در مقابل ناتوانی‌های جوامع بین‌المللی باعث شد که بی‌رحمی‌های رژیم مورد پیگرد قانونی به‌اتهام جنایت علیه بشریت قرار نگیرد، چه در گذشته و چه در حال حاضر. مانند قتل‌عام۱۳۶۷و دیگر جنایت‌ها، بنا بر قوانین بین‌المللی.

جلاد تهران ابراهیم رئیسی از مسئولان قتل‌عام دهها هزار زندانی سیاسی در سال۱۳۶۷ در ایران، امروز در حاکمیت قرار دارد.

اتحادیهٔ اروپا امروز باید قتل‌عام۱۳۶۷ را به‌عنوان نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت به‌رسمیت بشناسد و علاوه بر این تلاش کند تحقیقات در این مورد و نیز پیگرد قانونی ابراهیم رئیسی توسط دادگاه بین‌المللی صورت گیرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d8ffbbd0-fa77-4884-97a6-2c4285e2a680"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات