728 x 90

پیام شخصیتها در کهکشان مقاومت ایران و ارتش آزادی، ریشارد کالیش، تونی کلمنت، کورین لوپژ، ریشارد چارنسکی، میلان زوِر

ریشارد کالیش - تونی کلمنت - کورین لوپژ - ریشارد چارنسکی - میلان زوِر
ریشارد کالیش - تونی کلمنت - کورین لوپژ - ریشارد چارنسکی - میلان زوِر

ریشارد کالیش - وزیر کشور لهستان (۲۰۰۵)

خانم مریم رجوی گرامی، ایرانیان عزیز در سراسر جهان، ما اهل لهستان هستیم. من رویایی دارم که در آن، همه شماها را می‌بینم. من خانم رجوی را در مرکز تهران می‌بینم بعنوان رئیس‌جمهور ایران آزاد

اما این رویاها باید مورد حمایت قرار بگیرند و ما از آن حمایت می‌کنیم. خانم رجوی، ما از طرح ۱۰ ماده‌یی شما برای انتخابات دموکراتیک در ایران حمایت می‌کنیم.

این حمایت، به‌خاطر حقوق‌بشر در ایران، به‌خاطر جدایی دین از دولت در ایران و به‌خاطر حاکمیت قانون، خیلی خیلی ضروری است.

ما باید در هر لحظه، حقوق‌بشر، حاکمیت قانون و ارزشهای دمکراتیک را بنیان نهیم.

کشوری را برایتان آرزو می‌کنم که به آن افتخار خواهید کرد.

امیدواریم ملاقات بعدی ما با شما در ایران آزاد باشد. متشکرم.

 

تونی کلمنت وزیر پیشین خزانه‌داری کانادا

با سلام خدمت شما بزرگواران، میهمانان محترم، نمایندگان مجلس و همکاران

من از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ بخشی از دولت کانادا بودم، در این مدت عضو کابینه استیون هارپر بودم و در آن زمان و در واقع از آن زمان شاهد تروریسم دولتی و سرکوب داخلی (توسط) رژیم ایران بودم. در آن زمان خیلی چیزها در خاک ما برای ارعاب و وادار کردن ایرانیان مقیم کانادا که از مواضع و اهداف سیاسی رژیم ایران تبعیت نمی‌کردند اتفاق می‌افتاد. در نهایت همکارم جان برد مجبور شد سفارت ما در تهران و سفارت ایران در اتاوا را ببندد.

از آن‌زمان تا کنون اوضاع بدتر شده است چه در رابطه با سرکوب داخلی توسط رژیم ایران و چه در رابطه با ترویج تروریسم در خارج این بیانگر عدم مشروعیت کامل این رژیم و نیاز به همبستگی بین‌المللی در رد این رژیم است.

البته می‌خواهم بگویم که یک آلترناتیو دموکراتیک در ایران وجود دارد که در چارچوب شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق عمل می‌کند و البته طرح ۱۰ماده‌ای خانم رجوی و لازم است، به اعتقاد من که ملت‌های آزاد این آلترناتیو شفاف و دموکراتیک را برسمیت بشناسند.

رژیم ایران مجموعه‌یی از اقدامات را انجام می‌دهد که با هدف کم‌ارزش کردن یا بد‌نام کردن این آلترناتیو مثبت است.

می‌خواهند اینطور وانمود کنند که گزینه انتخاب مردم ایران، بین این رژیم و سلطنت ساقط شده است. آنها یک گزینش غلط را اشاعه می‌دهند میان خودشان و سلطنت برکنار شده.

ولی البته ما می‌دانیم که این تنها وسیله‌یی است برای سرپا نگه‌داشتن این رژیم دیکتاتوری و استبدادی به‌جای یک جمهوری دموکراتیک.

گردهمایی امسال، در بستر بسیاری از رویدادهای مهم برنامه‌ریزی شده است. موج فزاینده‌یی از اعتراضات و تأثیر اقدامات اپوزیسیون توسط کانونهای شورشی مجاهدین خلق در ایران وجود دارد که مردم ایران را تشویق می‌کند تا مخالفت خود را با رژیم اعلام کنند و چهرة شکست‌ناپذیری و ارعاب رژیم را از بین می‌برد که رژیم از آن برای پایین آوردن روحیه افرادی که می‌خواهند با آن مقابله کنند، استفاده می‌کند.

رژیم خامنه‌ای و رئیسی امروز نماد یک حکومت منقبض و ضعیف است که چاره‌ای جز سرکوب مردم به‌ویژه زنان نمی‌یابد و در اوج انزوای سیاسی، داخلی و اجتماعی خود است در حالی که مردم، مقاومت و مقابله می‌کنند.

از نظر خارجی،(رژیم) ظرفیت موافقت با توافق هسته‌ای را که روی میز است، پیدا نکرده و مذاکرات، مذاکرات هسته‌ای را به بن‌بست رسانده و واقعاً خود را در گوشه‌ای گیر انداخته است. این حکومت در صحنه جهانی منزوی است و واقعاً امنیت جهانی را تهدید می کند.

رژیم ایران مخالفان در تبعید را هدف قرار داده است تا صدای مقاومت ایران را ببندد. واقعاً زمان آن فرا رسیده است که به خواسته های مردم ایران و ندای مقاومت برای پایان دادن به این رژیم توجه کنیم. جهان جای بهتری خواهد بود اگر این رژیم با یک جمهوری دموکراتیک در ایران جایگزین شود.

این آرزوی مردم ایران است که آن (جمهوری دموکراتیک) را ببینند و امروز با قاطعیت و با اطمینان بالا می‌توان گفت که آلترناتیو دموکراتیک این رژیم اینجا در شورای ملی مقاومت ایران و مجاهدین خلق موجود است. و بدیهی است که این سازمانها در ارزشهای دموکراتیک ما برای جامعه‌یی آزاد مبتنی بر حقوق بشر جهانی و مشروعیت سیاسی، بر اساس رأی مردمی و حاکمیت قانون و جدایی دین از دولت با ما شریک هستند. پس اینها آرزوهای شایسته ای است، البته بر مردم ایران است که در این موضوعات تصمیم بگیرند. آنها شایسته این انتخاب هستند و واضح است که ایران تحت یک دیکتاتوری مذهبی باقی نخواهد ماند، این رفته‌رفته روشن‌تر می‌شود. ایران به‌یک دیکتاتوری گذشته باز نخواهد گشت، مانند دوران سلطنت ، که واضح است آن را به‌دلایل روشن رد کرده است.

ایرانیان در تلاشند تا به‌جلو حرکت کنند به سوی آینده‌ای که یک جمهوری آزاد، دموکراتیک، براساس جدایی دین و دولت و اتمی است که برای آن بهایی معادل جان هزاران هزار نفر را پرداخته‌اند. اکنون، ما در غرب، در ایالات متحده، کانادا، اروپا، استرالیا و سایر دموکراسی‌های لیبرال، نهایتا باید مقاومت ایران، شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق به رهبری خانم رجوی و دیدگاه او برای ایران آزاد آینده را همانطور که در طرح ۱۰ماده ای ذکر شده است به رسمیت بشناسیم.

اجازه دهید در پایان بگویم که من مایلم درود بفرستم به کانونهای شورشی در ایران که با فداکاری بزرگ و به خطر انداختن خود و خانواده‌هایشان، می‌خواهند قیام کنند و راه را برای بلند کردن صدای اعتراضات علیه این رژیم هموار کنند. مقاومت آنها چیزی است که آزادی و سقوط این رژیم بسیار وحشتناک را تضمین می کند. برای همه آرزوی سلامتی داریم.

بدون شک از نظر من به عنوان یک وزیر سابق دولت کانادا و کسی که برای آینده مردم ایران اهمیت بسیاری قائل است، صدای من در حمایت از مقاومت و برای یک ایران آزاد آینده هرگز خاموش یا ساکت نخواهد شد بسیار از شما متشکرم

 

کورین لوپژ - وزیر پیشین محیط‌زیست فرانسه، رئیس حزب کاپ۲۱

قبل از هر چیز می‌خواستم در اینجا تمام حمایتم از ایران آزاد ابراز کنم و چند کلمه در مورد موضوعی که خیلی کم در مورد آن صحبت می‌شود، یعنی بحث محیط‌زیست در ایران بگویم.

سرکوب، که همه ما می‌دانیم، به‌دلایل واضح توجهات اصلی را می‌طلبد. اما ایران، مانند سایر کشورهای کره زمین، از مشکلات زیست‌محیطی کاملاً جدی، به‌ویژه مشکلات خشکسالی بسیار شدید در امان نیست. دهقانان تا آنجا رفتند که بستر یک رودخانه کاملاً خشک را برای طلب‌کردن آب، اشغال کردند.

اما در برابر این دگرگونی‌های اقلیمی که همة ما را در بر می‌گیرد و ایران نیز مانند سایر کشورها از آن رنج می‌برد، هیچ پاسخی جز سرکوب و گاه خشونت وجود ندارد.

بنابراین فکر می‌کنم همبستگی با ایران باید در این زمینه نیز نشان داده شود. زیرا مسئله مبارزه با تغییرات اقلیمی و انطباق با آن، مربوط به‌مسئلة حقوق‌بشر است. چرا که امروز در جهان، بسیاری از تصمیمات قضایی اتخاذ شده است که حق اقدام اقلیمی، از سوی دولت‌ها را حقی مسلم مانند سایر حقوق‌بشر دانسته‌اند. بنابراین با یک مسئلة عام‌تر مواجه هستیم.

در این زمینه، به‌نظر من جالب است ذکر کنیم که خانم رجوی راه‌حل مشخص در مورد این موضوعات زیست‌محیطی پیشنهاد می‌کند که در برنامه ۱۰ماده‌یی که ایشان آن‌را ارائه کرده‌ آمده است

در این راستا، فکر می‌کنم پرداختن به‌موضوع ایران از زاویة محیط‌زیست نیز کاملاً جدید است. شاید این بتواند به‌بخش بیشتری از شهروندان کره زمین اجازه دهد تا از وضعیت ایران آگاه شوند و این‌که این کشور هیچ تفاوتی با کشورهای دیگر ندارد، از این جهت که مردان و زنان ایرانی در معرض فجایع اقلیمی مشابه سایر ساکنان کره زمین هستند. با تشکر از توجه شما.

 

ریشارد چارنسکی- وزیر پیشین امور اروپایی لهستان- عضو کنفرانس روسای هیئت های پارلمان اروپا

خانم رجوی گرامی،

اول از همه به همه دوستانم در اشرف۳ سلام می‌کنم.

سلام اشرف!

سلام ایران!

من به رشادت ها و فداکاری اعضای مقاومت ایران و کانونهای شورشی در داخل ایران که دقیقاً در آستانه پایان دادن به طلسم سرکوب رژیم هستند، درود می‌فرستم.

من پیام ویژه‌یی برای شبکه «کانونهای شورشی» مرتبط با اپوزیسیون ایران، مجاهدین خلق ایران دارم. شما هرگز تسلیم نشدید و این‌گونه بود که به جهانیان نشان دادید که از یک اشرف به سراسر ایران تکثیر یافته‌اید و پیشرفتهای چشمگیر، شما را در مسیر آزادی به جلو میراند.

پیام اعتراضات بسیار واضح است، شما شعار می‌دهید «نه به همه اشکال دیکتاتوری، چه شاه باشد چه شیخ». این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که برای ملت‌تان استقلال، آزادی و حاکمیت مردمی را به ارمغان بیاورید.

یکی از خواسته‌های مستمر سران و مقامات رژیم در گفتگو با دولتهای غربی، فشار بر مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت است. این سیاست اشتباهی است و زمان آن فرا رسیده است که روابط با این رژیم خطرناک متوقف شود، و در عوض با جنبش مقاومت ایران مستقر در پاریس، یعنی شورای ملی مقاومت ایران، وارد گفتگو شده تا برنامه آن درک شود. نهایتا، آزاد کردن ایران، توسط مقاومت و مردم داخل ایران شدنی است.

کسانی که ادعا می‌کنند جایگزینی برای رژیم آخوندی وجود ندارد، برای دلجویی از آخوندها این دروغ را می‌گویند. آنها خواهان ادامه حیات رژیم هستند تا روابط تجاری خود با آن را دنبال کنند.

عوامل رژیم ایران، اینجا در اروپا یا غرب تلاش می‌کنند حمایت ما از مقاومت ایران را منحرف کنند، اما اشتباه می‌کنند. شما نمی‌توانید موفق شوید. ما مردمی با ارزش‌های دمکراتیک هستیم، می‌دانیم زندگی تحت ظلم چیست، به‌ویژه کشور من لهستان، می‌دانیم مقاومت برای آزادی به چه معناست، و می‌دانیم که چه چیزی به حفظ آنها در قدرت کمک می‌کند.

من جایگزین این رژیم را می‌شناسم. من سال‌هاست که از اپوزیسیون دمکراتیک ایران حمایت کرده‌ام. این شورای ملی مقاومت به رهبری خانم مریم رجوی است. به جای دیگری نگاه نکنید، او همین جاست، با مردمش آماده است تا به پیش برود.

باز هم مثل همیشه امیدواریم دیدار بعدی را در ایران آزاد جشن بگیریم. من امیدوارم و برای آن دعا می‌کنم متشکرم،

 

میلان زوِر - وزیر آموزش و ورزش اسلوونی (۲۰۰۸)، نمایندهٔ پارلمان اروپا

خانم رجوی عزیز، همکاران و دوستان عزیز در اشرف۳، من به همه شرکت‌کنندگان در اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۲ سلام می‌کنم.

ما به‌این امر واقف هستیم که ایران اکنون در شرایط بسیار خطیری قرار دارد. مردم ایران قربانی دستگیریها، اعدامها و سرکوب گسترده هستند، اما در طرف مقابل مقاومت شما قوی‌تر به‌پیشروی خود ادامه داده و رژیم را به‌لرزه انداخته است.

هم‌چنان‌که ۴دهه سرکوب وحشیانهٴ رژیم با ۴دهه جنگ شجاعانهٔ اپوزیسیون دمکراتیک و مردم ایران مواجه شده است. می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم تا از خانم رجوی حمایت کنم. ما در پارلمان اروپا به‌او پیوستیم تا به‌مصونیت رژیم پایان بدهیم و در جستجوی عدالت برای قربانیان قتل‌عام۱۳۶۷ باشیم و عاملان این جنایت فاحش علیه بشریت و نسل‌کشی را مورد حسابرسی قرار دهیم.

به‌دوستان عزیزی که در ایران اکنون (این پیام را) تماشا می‌کنند: می‌دانم شما روزگار سختی را پشت سر گذاشته‌اید و بهای سنگینی را پرداخته‌اید، اما باید بدانید که شما تنها نیستید. در برابر شما یک رهبری و جایگزین وجود دارد که قول داده‌اند تا رسیدن شما به‌آزادی و دموکراسی از هیچ کوششی فرو گذار نکنند. ما اروپایی‌ها تمام تلاش خود را برای کمک به‌شما انجام خواهیم داد. متشکرم.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/ff66697d-2c6b-40a6-9214-b1e4a4754bf7"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات