728 x 90

پیام زندانی سیاسی علی معزی به‌مناسبت ۱۱اردیبهشت روز جهانی کارگر

زندانی سیاس علی معزی
زندانی سیاس علی معزی

زندانی سیاسی علی معزی  پدر دو مجاهد اشرفی که در زندان تهران بزرگ محبوس است؛ طی پیامی روز جهانی کارگر را به کارگران و زحمتکشان ایران تبریک گفت.

در  پیام زندانی سیاسی علی معزی آمده است:

۱۱اردیبهشت روز جهانی کارگر را  به کارگران عزیز که دسترنجشان قوام زندگی ما است؛ تبریک می‌گویم و با اجتناب از دخالتهای عوامل شیاد رژیم ضدکارگر که اصرار زیادی به دست درازی و تحریف و مسخ و لوث کردن این روزها و مراسم آن دارند؛ روز کارگر را بزرگ و گرامی میداریم.

در سرزمین ما که هیچ چیز سر جایش نیست؛ کارگران و کلیه اقشار مزدبگیر عقب رانده شده‌تر از هر دوران دیگر بوده و سال به سال فقیرتر شده‌اند. فرقی نمی‌کند که این مزدبگیران پزشک عمومی بیمارستانها باشند یا معلم و پرستار یا کارگر ساده کارخانه و کارگر کشاورزی یا ساختمانی.

محرومیتهای مضاعف این مزدبگیران به ماهیت و ساختار نظام آخوندی برمی گردد؛ زیرا که این سیستم و سیاستهایش از اساس با کار و تولید مخالفند اما برعکس با واردات اجناس بنجل و قاچاق توسط عوامل خودی! و دزدی و اختلاس و رانت و انحصار و تبعیض و فساد و رشوه به مفتخواری و حرام خواری کاملا چفت و جور هستند و در نتیجه برای فقر و بیکاری به‌دنبال راه‌حلی نیست.

دیگر این‌که تورم و گرانی و تقلبات و زدوبندهای حاصل از این شرایط بیشتر از همه گلوی اقشار مزدبگیر را می‌فشارد.

سوم این‌که در شرایط فعلی به‌رغم تصویب حداقل دستمزد که حتی کفاف خرج یک نفر را هم نمی‌دهد؛ بیکاری و گرسنگی آن‌قدر بر گرده اقشار زحمتکش این جامعه فشار آورده که بسیاری مجبورند حتی با نصف حداقل دستمزد و شرایط و قراردادهای تحمیلی مرئی و نامرئی که به دوران بردهداری شبیه است؛ کار کنند. دست آخر این‌که کارگران ایران از حق داشتن تشکل‌های صنفی و سندیکاهای مستقل و آزاد کارگری و اعضای پشتیبان محرومند و تجمعات و اعتصابات و اعتراضات آنها سرکوب و منجر به دستگیری و زندان می‌شود.

بنابراین در چنین وضعیتی؛ اعتراض و اعتصابات کارگران و اقشار مزدبگیر در صورتی گره گشاست که با مبارزات مردم ایران برای برچیدن این نظام قاتل و فاسد یک کاسه و یکپارچه شود زیرا تا این سیستم برقرار است هیچ درمانی برای دردهای کارگران و زحمتکشان و سایر مشکلات از جمله اقوام و ملیتها و یا مسائل زنان و جوانان وجود ندارد.

همگی همراه هم تا هنگام بهروزی و تا هنگام پیروزی

زندان تهران بزرگ

علی معزی

اردیبهشت ۱۳۹۷

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات