728 x 90

پیام زندانی سیاسی ارژنگ داودی از قرنطینه زندان مرکزی زاهدان در سی و چهارمین روز اعتصاب غذا

ارژنگ داوودی
ارژنگ داوودی

زندانی سیاسی ارژنگ داودی طی پیامی  در سی و چهارمین روز اعتصاب غذا از قرنطینه زندان مرکزی زاهدان  از جمله گفت:‌

اعتصاب برای کمی هوا و کمی آفتاب

اعتصاب غذای اینجانب که امروز پنجشنبه ۱۶فروردین ۹۷ در اصل ۳۴روز از آن می‌گذرد؛ صرفاً برای برخورداری از کمی هوا و کمی آفتاب است که به طرزی غیرانسانی از تاریخ ۴مرداد ۹۶ تا کنون در زندانهای زابل و زاهدان از من سلب گردیده است. این زورگویی بیشرمانه و طولانی‌مدت علاوه بر تشدید بیماریهای قلبی و دیابت؛ باعث شده که دید چشمهایم بیش‌از‌پیش ضعیف شود. از تاریخ ۱۶دی ۹۶ در پی انتقال مجدد به زندان زاهدان دچار عوارض سوء بسیار حاد و وخیم شدم. زیرا که در دخمهیی کوچک تحت عنوان سلول انفرادی شماره۲ در قرنطینه زندان نگهداری می‌شوم و از حق ملاقات؛ تلفن و ارتباط با سایر زندانیان؛ هواخوری؛ پیاده‌روی؛ مطالعه کتاب؛ تلویزیون؛ امکان تهیه  دارو و غذای متناسب با بیماریها و...   محروم هستم.

هم میهنان 

مسلما رفتار وحشیانه کارگزاران رژیم با زندانیان به‌ویژه تبعیدیان با مرام مردم غیور سیستان و بلوچستان منافات  دارد. به‌ویژه نوع  رفتار با تبعیدیان را نه غریبنوازی که غریب‌کشی به حساب می‌آورند. شیخ علی خامنه‌ای که مدتی را در این خطه و در ایرانشهر به‌صورت تبعید آزاد به‌سر می‌برده خوب می‌داند که این رفتار وحشیانه مختص این رژیم و رویه استبداد دینی حاکم بر کشور است. زیرا رفتار بسیار خشن و غیرانسانی رایج در زندانهای این استان فقط در ارتباط با زندانیان سیاسی نیست بلکه خوی ذاتی و سرشت واقعی دژخیمان به کار گمارده‌ای است که تنها استفاده از زور و زنجیر را میدانند و می‌پسندند.

لذا از آقای زید رعدالحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل‌متحد و سایر سازمانهای حقوق بشری از جمله عفو بین‌الملل انتظار دارم که تصمیماتی اتخاذ نمایند که هر چه سریعتر ناظرانی جهت بازدید از این زندان عصر حجری اعزام شوند. زیرا صرف ترکیب مخوف و نابهنجار ساختمانهای زندان زاهدان به خودی خود گویای بسیاری از واقعیتی است که در درون آن جریان دارد و بی‌مناسبت نیست که آن را کشتارگاه مرکزی زاهدان می‌نامند.

از افراد نامبرده در زیر می‌خواهم که ذهنیت غلط و رفتار وحشیانه خود نسبت به کلیه زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی را تغییر داده و کمی انسانیت از خود بروز دهند.

در مورد اینجانب نیز چنان‌چه این دژخیمان از مقامهای بالاتر مجوز قتل مرا گرفتهاند حال چه سپاه باشد چه وزارت اطلاعات که بر آنان حرجی نیست و اگر این رفتار ضدانسانی و ضداخلاقی را به طرزی خودسرانه از خود بروز می‌دهند که نشان می‌دهد کمترین بویی از انسانیت نبردهاند و باید بگویم که صدرحمت به  یزید که یکشبه کار امام حسین و یارانش را تمام کرد ولی این جانیان بالفطره بیش از نه ماه است که دارند مرا زجرکش می‌کنند:

۱. سردژخیم کل استان علیرضا بابایی

۲. سردژخیم زندان زاهدان محمدحسین خسروی

۳. دژخیم حسین صادقی معاون زندان

۴. دژخیم محسن غلامی حفاظت زندان

۵. دژخیم غلامرضا وحید بازرسی زندان

۶. حسن بوچی مسئول قرنطینه

۷. دادیار ناظر زندان محمدی که آخوندی است که از آب می‌ترسد. با حمام و شستشو بیگانه است به همین خاطر یک قبضه کبره روی صورتش بسته شده است.

ارژنگ داوودی

۱۶فروردین‌ماه ۱۳۹۷

قرنطینه زندان مرکزی زاهدان