728 x 90

پیامهای همبستگی با قیام مردم ایران و محکومیت جنایات وحشیانه دیکتاتوری آخوندی

استکهلم - حمایت از قیام سراسری ایران
استکهلم - حمایت از قیام سراسری ایران

پتری سارواما نمایندهٔ پارلمان اروپا از فنلاند

ما گروه بزرگی از نمایندگان پارلمان اروپا هستیم که به‌شدت از خشونت و سرکوب حکومت ایران شوکه شده‌ایم. لذا دست به اقدام زدیم و طی بیانیه‌یی به نمایندهٔ عالی اتحادیهٔ اروپا خواستیم دست به اقدامات مناسبی بزن و تأکید کردیم این رسوایی‌آور است که اتحادیه اروپا به سیاست مماشات با حکومت آخوندها ادامه می‌دهد.

ما باید حکومت ایران را به‌خاطر اعمال بی‌رحمانه‌اش علیه مردم ایران مورد حسابرسی قرار بدهیم. مردم ایران به‌واقع خواهان تغییر هستند. ما از اهداف مقاومت ایران در تلاش برای محقق‌کردن دموکراسی حمایت می‌کنیم.

 

سناتور لوچیانو مالان ـ سنای ایتالیا

بسیاری از سیاستمداران در کنار مردم آزادیخواه ایران و قیام آنها برای رسیدن یک ایران آزاد ایستاده‌اند. باید فشار بسیار بیشتری روی رژیم ایران وارد شود تا حساب اعمالش را پس بدهد و جنایاتش را متوقف کند.

من از طرح خانم مریم رجوی برای آینده ایران حمایت می‌کنم. طرحی برای یک ایران آزاد که در آن با زنان رفتاری عادلانه انجام می‌شود و اقتصاد می‌تواند شکوفا شود.

می‌خواهم به‌ مردم ایران بگویم از شما به‌خاطر آنچه انجام می‌دهید ممنونم. شما شایسته حمایت تمام آزادیخواهان هستید. شما برای آزادی در ایران و آزادی در سراسر جهان می‌جنگید.

 

پیام جودی اسگرو نماینده پارلمان کانادا

من از کشتار اخیر رژیم ایران در سرکوب تظاهرات در ایران و دستگیری بیش از ۱۲هزار تن منزجرشدم. تنها چیزی که مردم ایران می‌خواهند آزادی و دموکراسی است و این حقی جهانشمول است.

 

بیانیه مرکز حقوق‌بشر قرقیزستان

ما سرکوب وحشیانه قیام مردم در ایران را که تاکنون ۱۰۰۰کشته ۴۰۰۰مجروح و ۱۲۰۰۰دستگیری به همراه داشته، به‌شدت محکوم می‌کنیم. خامنه‌ای و روحانی دستور حمله به تظاهر کنندگان را صادر کردند. ما از سازمان ملل ‌متحد و کلیه کشورهای عضو این سازمان می‌خواهیم به‌صورت علنی این سرکوب خونین را محکوم کنند، باید ناظران مستقل و هیأت حقیقت‌یاب سازمان ملل ‌متحد اجازه بازدید از زندانهای ایران را داشته باشند.