728 x 90

پولیتیکو: مقام‌های اتحادیه اروپا می‌گویند هیأت اعزامی به تهران برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌یی شکست خورد

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

پولیتیکو به‌تاریخ ۲۴مهر درباره از بین رفتن امیدها برای ازسرگیری مذاکرات وین نوشت: به‌گفته مقامات اتحادیه اروپا، هیأت اتحادیه اروپا این هفته در گرفتن تعهد از دولت افراطی جدید در تهران برای از سرگیری مذاکرات احیای توافق متزلزل هسته‌یی شکست خورد. یکی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا گفت: "رژیم ایران هنوز آماده مشارکت در وین نیست. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار روز چهارشنبه با وزیر خارجه اسراییل در واشنگتن گفت"ما به نقطه‌ای نزدیک می‌شویم که بازگشت به پایبندی به برجام به منافع مطلوب نمی‌رسد و دلیلش هم این است که رژیم ایران از این فاصله برای پیشبرد برنامه‌های هسته‌یی خود استفاده می‌کند.

مقام ارشد اروپایی به پولیتیکو گفت: "به نظر می‌رسد وضعیت، یک بن‌بست است و من بسیار نگران هستم.""امیدوارم اشتباه کنم، اما اگر اوضاع به این شکل پیش برود، به جایی نخواهیم رسید."...

این مقام اروپایی افزود: "من این شبهه را دارم که مذاکرات بروکسل می‌تواند صرفاً یک انحراف از واقعیت باشد."

بلینکن نیز با نگرانی عمیق از این وضعیت، تأکید کرد اگر رژیم ایران مسیر خود را تغییر ندهد، گزینه نظامی را رد نمی‌کند. وی گفت: "ما برای مقابله با چالشی که رژیم ایران ایجاد می‌کند، هر گزینه‌یی را بررسی خواهیم کرد".

اعلام مذاکرات بروکسل توسط رژیم آخوندی و موضع‌گیری نماینده روسیه در آژانس

امیر عبداللهیان وزیر خارجه رژیم روز یکشنبه ۲۵مهر در جلسه غیرعلنی مجلس آخوندی اعلام کرد مذاکرات برجام از روز پنجشنبه در بروکسل با حضور نماینده اتحادیه اروپا، روسیه و چین، آغاز خواهد شد.

-میخائیل اولیانف نماینده روسیه در آژانس روز ۲۵مهر در توئیتی نوشت: البته، مذاکرات در بروکسل نمی‌تواند جایگزین مذاکرات برجام در وین شود. دیدار آینده در بروکسل اگر نیاز طرف ایرانی باشد می‌تواند به‌عنوان قدمی مقدماتی به سمت از سر گیری مذاکرات در وین دیده شود.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک ۲۵مهر۱۴۰۰ نوشت: آمریکا و شرکا هشدار می‌دهند در صورتی که جمهوری اسلامی برنامه اتمی خود را به پیش ببرد با انزوای بیشتر و مجازاتهای اقتصادی جدید و شاید حتی اقدام نظامی روبه‌رو شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/705cf336-d007-4d17-8750-1cbdc618e5a5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات