728 x 90

پنج کشته و دهها مجروح در زلزله شدید هرمزگان + توئیت خانم مریم رجوی

پنج کشته و دهها مجروح در زلزله هرمزگان
پنج کشته و دهها مجروح در زلزله هرمزگان

توئیت خانم مریم رجوی

 

چند زلزله به بزرگی ۶.۱ و ۶.۳درجه در مقیاس ریشتر بامداد شنبه یازدهم تیرماه بندر خمیر و بندر لنگه در استان هرمزگان را لرزاند. گزارشهای اولیه حاکی است که در روستای سایه خوش از توابع بندر لنگه پنج نفر جان‌باخته و ۳۹نفر مجروح شدند.

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا دست‌کم دو زلزله به بزرگی۶.۱ درجه در ساعت دو بامداد و هم‌چنین ۶.۳درجه بندر خمیر در استان هرمزگان را لرزاند. طبق این گزارش بندر خمیر و مناطق اطراف آن تاکنون ۱۳بار لرزیده‌اند.

استاندار رژیم در هرمزگان در این زمینه گفت: «وقوع زلزله‌های شدید ۶.۱ و ۶.۳ درجه به همراه دهها پس لرزه در روستاهای بندرخمیر تاکنون ۵کشته و ۱۹زخمی بر جا گذاشته است».

اکثر خانه‌ها در روستای کنخ تخریب شده است، هم‌چنین سایه خش از توابع بندر لنگه بخش مهران‌خانه ریزش کرده و مردم زیر آور هستند و تاکنون دست کم بیش از پنج نفر کشته شده‌اند. خبری از امدادرسانی دولتی نیست!

مرکز لرزه‌نگاری دانشگاه تهران زمان وقوع این زمین لرزه را ساعت دو و دو دقیقه بامداد و کانون آن را ۴۸کیلومتری بندر لنگه و ۱۰۷کیلومتری بندرعباس گزارش کرد.

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس گفت شدت زلزله بزرگ بامداد امروز استان هرمزگان واقع در جنوب ایران به قدری بود که مردم برخی از شهرهای امارات از جمله دبی آن را احساس کردند. 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/cde3b749-0b2b-483e-b49f-7b99e8638dc5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات