728 x 90

پمپئو: کشته شدن قاسم سلیمانی جهان را امن‌تر کرد

پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا
پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه ۷ مهرماه، با اشاره به کشتن قاسم سلیمانی فرمانده پیشین سپاه قدس رژیم ایران گفت، دست‌آوردهای دولت ترامپ جهان را امن‌تر کرده است.
وی که با شبکه خبری فاکس نیوزمصاحبه می‌کرد در ادامه افزود که نتایج سیاست‌های دولت ترامپ را به چشم خود دیده و در این زمینه به کشته شدن قاسم سلیمانی، تغییرات روی داده در خاورمیانه، توان اقتصادی آمریکا برای مدیریت شرکا و هم‌پیمانان در زمینه منزوی کردن رژیم ایران و محروم کردن این کشور از درآمدهایی که صرف تأمین مالی تروریسم می‌کرد، اشاره کرد.

وزیر خارجه آمریکا در مصاحبه‌یی با فاکس نیوز گفته بود: رژیم ایران ۴۰سال است جلودار تروریسم است، یک رژیم مذهبی که توسط آیت‌الله‌ها اداره می‌شود، و در رأس آن یک سیستم فاسد است. جایی که مقامات ارشد این رژیم از دادن حقوق اقتصادی مردم خودداری می‌کنند.

مایک پمپئو گفته بود: «وضعیت اقتصادی تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی ایران حقیقتاً تراژدیک است. اما رهبران، نمایندگان پارلمان، اعضا و فرماندهان ارشد سپاه و نیروهای عملیاتی برون‌مرزی آنها، در شرایط بسیار خوبی زندگی می‌کنند چون ثروتهای زیادی را دزدیده‌اند همه خزانه دولت را غارت کرده‌اند و مقدار زیادی پول را کنار گذاشته‌اند چون می‌دانند یک روز این رژیم به همان سرنوشتی که رژیمهای مشابه آن دچارش شده‌اند گرفتار خواهد شد» (تلویزیون فاکس نیوز دوشنبه ۷مهر).