728 x 90

پلیس طرح‌های تروریستی یک تبعه ایرانی مرتبط با اطلاعات رژیم ایران در کنیا را کشف می‌کند

سایت استار کنیا - کشف طرح تروریستی مرتبط به رژیم ایران
سایت استار کنیا - کشف طرح تروریستی مرتبط به رژیم ایران

سایت استار کنیا ۷آبان ۱۴۰۰ در یک گزارش اختصاصی نوشت پلیس طرح‌های تروریستی یک تبعه ایرانی در کنیا را کشف می‌کند.

این سایت در گزارش خبری خود آورده است:

گزارش اخیر آژانس‌های امنیتی کنیا یک شهروند ایرانی به نام محمد سعید گلابی را با فعالیت‌های تروریستی در کنیا و کشورهای همسایه مرتبط کرده است.

گلابی، که گمان می‌رود مستمراً به کنیا و منطقه سفر کرده است، بنا به گزارش در هسته اصلی طرح‌های تروریستی قرار دارد که هم منافع محلی و هم اسراییل در کنیا را هدف قرار می‌دهد.

منابع متعدد پلیس به سایت استار گفته‌اند که فعالیت‌های تروریستی گلابی و برخی از همکاران محلی او را رصد کرده‌اند و متقاعد شده‌اند که بین او و فعالیت‌های تروریستی ارتباطی وجود دارد.

سایت استار کنیا در ادامه افزوده است: یک مقام ارشد در واحد مبارزه با تروریسم پلیس گفت: «ما در یک بازه زمانی مشخصات او و نفرات در ارتباطش را ثبت کرده‌ایم. ما دلایل کافی در اختیار داریم که معتقد باشیم او با آن گروه‌های تروریستی کار کرده است».

گلابی مظنون است که یک افسر اطلاعاتی ایران است و با تیمی از کنیایی‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات در مورد مؤسسات خصوصی و دولتی با هدف حمله به آنها کار می‌کند.

اخیرا، رئیس‌جمهور اوهورو کنیاتا از آژانس‌های امنیتی خواسته است تا مراقبت و سایر عملیات‌های امنیتی را افزایش دهند تا امنیت کشور را در برابر تهدیدهای خارجی و داخلی حفظ کنند.

این اولین بار نیست که مقامات کنیا حملات احتمالی را به ایران مرتبط می‌کنند.

در سال۲۰۱۲، دو ایرانی به اتهام آماده‌سازی برای ارتکاب جنایت و نگهداری مواد منفجره بدون مجوز متهم شدند.

اسناد دادگاه حاکی از آن است که این دو نفر مقامات امنیتی را به ۱۵ کیلو گرم مواد منفجره RDX که در یک باشگاه گلف در مومباسا پنهان شده بود، هدایت کردند.

در سال۲۰۱۵، آژانس‌های امنیتی کنیا دو مظنون به تروریسم را به اتهام ارتباط با ایران دستگیر کردند و مدعی شدند که هر دو نفر به طراحی حمله به اهداف غربی اعتراف کرده‌اند.

ابوبکر صدیق لو ۶۹ساله و یاسین سامبای جمعه ۲۵ساله متهم به تروریسم و ​​جاسوسی به‌نمایندگی از اطلاعات دولتی ایران شدند.

این دو نفر "اعتراف کردند که توطئه کرده‌اند دست به حملات تروریستی بزنند"و دولت تأکید کرد که اهداف این افراد"شامل هتلهایی در نایروبی است که اغلب توسط گردشگران، تجار و دیپلماتهای غربی استفاده می‌شود."

این آژانس‌ها گفتند که صدیق لو که به‌عنوان یک شخصیت ارشد در جامعه مسلمانان شیعه در نایروبی پایتخت توصیف می‌شود، به‌نمایندگی از نیروی قدس، یک واحد نخبه سپاه پاسداران ایران که عملیات‌های مخفیانه را در کشورهای دیگر انجام داده است، کار می‌کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات