728 x 90

ند پرایس: دولت بایدن تا زمان آزادی و بازگشت تمامی آمریکاییهای زندانی در ایران از پا نمی‌نشیند

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا
ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

ند پرایس؛ سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲اسفند؛ در توئیتر خود با اعلام این‌که راب مالی، نماینده ویژه وزارت‌خارجه آمریکا در امور ایران در حال گفتگو با تمامی خانواده آمریکایی‌هایی است که عزیزان آنها ناعادلانه در ایران بازداشت یا ناپدید شده‌اند نوشت: «دولت پرزیدنت بایدن تا زمان آزادی و بازگشت تمامی عزیزان این خانواده‌ها، از پا نمی‌نشیند».
وی ساعاتی پیش از انتشار این توئیت در کنفرانس روزانه خبری خود با خبرنگاران با نام بردن از رژیم ایران در تحریم‌های امروز علیه یمن گفت: «ما در بیانیه امروز اعلام کردیم که دامن‌زدن بر آتش مناقشه در یمن از سوی ایران غیرقابل انکار است. ایران تنشها را از حد فراتر برده است».


این در حالی است که پیش‌تر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در جریان اعلام تحریم‌ها علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم ایران در یمن گفته بود: «دخالت ایران در یمن بر آتش این مناقشه دامن می‌زند، و خطر وخیم‌تر شدن وضعیت، اشتباه محاسبه، و بی‌ثباتی منطقه را افزایش می‌هد. انصارالله از تسلیحات، اطلاعات، آموزش، و حمایت ایران برای اجرا کردن حملاتی که غیرنظامیان و زیرساخت‌های یمن و عربستان سعودی را هدف می‌گیرد، استفاده می‌کند».