728 x 90

پاسدار شمخانی مدعی شد قیام کنندگان خودشان خودشان را کشتند

پاسدار شمخانی و خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع
پاسدار شمخانی و خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع

خامنه‌ای که پس از کشتار بیش از هزار تن و دستگیری بیش از ۱۲هزار تن در جریان قیام سراسری، در یک مانور نفرت‌انگیز و ترسان مدعی رأفت اسلامی شده بود، پاسدار شمخانی نماینده‌اش در شورای عالی امنیت رژیم را به برخی از شهرهای شورشی فرستاد تا ضمن تکرار دجالبازیهای نفرت‌انگیز خلیفه خون‌آشام ولایت، مدعی شود قیام‌کنندگان خودشان خودشان را کشته‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری حکومتی ایسنا، پاسدار شمخانی «با سفر به شهرستانهای غرب استان تهران با خانواده‌های جانباختگان حوادث آبان ماه ۹۸ دیدار» کرده و ضمن تسلیت به ‌آنها گفته است: «بیش از ۸۵درصد از جانباختگان رخدادهای اخیر در شهرستانهای تهران در هیچیک از تجمع‌های اعتراضی حضور نداشته‌اند و به‌صورت مشکوک با سلاحهای سرد و گرم غیرسازمانی کشته شده‌اند؛ لذا اجرای پروژه کشته‌سازی از سوی معاندین در این منطقه قطعی است».

 

پاسدار شمخانی هم‌چنین اضافه می‌کند: «بدیهی و ضروری است که بین آن که قرار است "شهید" محسوب شود با آن که در اثر اقدام مسلحانه علیه نظم و امنیت عمومی کشته شده، باید مرزبندی دقیق صورت بپذیرد».

 

روز ۱۳آذر، سایت خامنه‌ای، تحت عنوان «پاسخ به گزارش دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومان حوادث اخیر»، نوشته بود:

(خامنه‌ای) در پاسخ به گزارش ارائه شده از سوی دریابان علی شمخانی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومان حوادث اخیر، ضمن موافقت با پیشنهادهای مطرح شده مقرر (کرد):.. هر چه سریع‌تر انجام شود و نسبت به افراد مشکوک در هر گروه با جهتی که به رافت اسلامی نزدیکتر است عمل شود.

 

سخنگوی مجاهدین در این باره گفت:

«خلیفهٔ ارتجاع تحت بالاترین فشار داخلی و بین‌المللی سوار برگاری «رأفت اسلامی» شده است تا از عواقب کشتار بزرگ جان بدر ببرد یا عواقب آن را کاهش بدهد. اما حرف خلق مظلوم و فرزندان رشیدش یکی بیش نیست: گور خود کنی به‌دست خود.قبل از هر چیز باید بگویی چه تعداد را در قیام آبان در کل کشور کشته‌ای و چه تعداد را مجروح و چه تعداد را دستگیر کرده‌ای؟».