728 x 90

پاسدار حسین شریعتمداری، خواستار خروج رژیم آخوندی از ان.پی.تی شد

حسین شریعتمداری
حسین شریعتمداری

پاسدار حسین شریعتمداری نماینده خامنه‌ای در کیهان در سرمقاله‌یی با عنوان «آژانس شتر مجنون است، پیاده شوید!»، خواستار خروج رژیم از ان.پی.تی شد.

وی با یادآوری روند مذکره و تعامل رژیم با آژانس و غرب و با تأکید بر لزوم خروج رژیم از ان.پی.تی، می‌نویسد: در کیهان آورده بودیم: از آنجا که بستر این توطئه، حضور جمهوری اسلامی ایران در پیمان NPT است، تنها راه‌چاره و عاقلانه‌ترین اقدام، خروج جمهوری اسلامی ایران از پیمان NPT است. کم‌ترین تردید در ضرورت خروج از این پیمان، تن‌دادن به فتنه‌انگیزی آمریکا و اروپا و فراهم آوردن زمینه آسیب‌های بزرگ و غیر‌قابل جبران در آینده‌ای نه چندان دور خواهد بود. و گذر زمان نشان داده است که پیش‌بینی آن روز کیهان بی‌کم و کاست صحت داشته است.

نماینده خامنه‌ای می‌افزاید: اکنون جای این سؤال است که دستاورد ایران اسلامی از دو دهه چالش هسته‌یی (ابتدا با تروئیکای اروپا و سپس با۱+۵) چه بوده است؟! بعد از تصویب برجام و مطالعه متن آن نوشتیم «اسب زین کرده را داده‌ایم و افسار پاره تحویل گرفته‌ایم»! و در گزارشی آوردیم «برد - برد نتیجه داد، هسته‌یی رفت و تحریم‌ها ماند»!

 

پاسدار شریعتمداری اضافه می‌کند: امروزه اما، با ابتکار مجلس شورای اسلامی و تصویب «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» چالش هسته‌یی تغییر مسیر داده و از انفعال بیرون آمده است. حریف بر ادامه مذاکرات وین تأکید دارد ولی کماکان بر خواسته زورگویانه و غیر‌قانونی خود اصرار می‌ورزد و در این سوی ماجرا، لغو همه تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن از جانب ایران، شرط ادامه مذاکرات است. آنچه در این میان نباید نادیده گرفته شود، این‌که آمریکا از تحریم‌ها به‌عنوان یک اهرم برای مقابله با ایران اسلامی بهره می‌گیرد و بدیهی است که حاضر به از دست دادن این اهرم فشار نیست. از این روی ادامه چالش هسته‌یی فقط اتلاف وقت و تحمیل هزینه گزاف به ملت و نظام است.

نمایندهٔ خامنه‌ای در کیهان در نتیجه‌گیری خود می‌نویسد: فراز و نشیب‌های چالش بلندمدت هسته‌یی به‌وضوح نشان می‌دهد که آژانس - به‌قول ملای رومی- شتر مجنون است که هرگز به کوی لیلی نمی‌رود...

ماده ۱۰ معاهده NPT راه را نشان داده است: «چنان‌چه هر یک از اعضای پیمان تشخیص بدهد که حوادث فوق‌العاده مربوط به این پیمان، منافع عالیه کشورش را به مخاطره انداخته است، این حق را خواهد داشت که در اعمال حاکمیت خود از پیمان خارج شود».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات