728 x 90

پاسدار حسن فیروزآبادی مُرد - برخی سوابق

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع - پاسدار حسن فیروزآبادی
خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع - پاسدار حسن فیروزآبادی

پاسدار حسن فیروزی آبادی مشاور عالی خامنه‌ای و رئیس پیشین ستاد کل نیروهای مسلح رژیم آخوندی مُرد.

خبرگزاری سپاه پاسداران - فارس، روز جمعه ۱۲شهریور اعلام کرد: حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح، پس از مدتی بیماری فوت شد.

 

پاسدار فیروزآبادی سرکوبگر و در لیست تحریم‌ها

پاسدار فیروزآبادی بعنوان یکی از خبیث‌ترین جنایتکاران رژیم در لیست تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد. وی یکی از عوامل اصلی سرکوب قیامهای مردمی در سالهای اخیر است.
وی به‌عنوان یکی از عوامل اصلی سرکوب در مصاحبه‌یی با خبرگزاری سپاه پاسداران (فارس) در ۱۸تیر۹۶ به نقش جنایتکارانه آخوند خاتمی اذعان کرد و گفت: «من اینجا به‌عنوان عضو شورای امنیت ملی عرض می‌کنم که مقابله نیروهای مسلح با شورشهای خیابانی در جریان 18تیر سال 78 با مجوز شورای عالی امنیت و شخص رئیس شورای عالی امنیت ملی که خود آقای خاتمی بود، صورت گرفت».
وی افزود: «حالا خود (خاتمی) که دستور داده و آن را تصویب کرده بود، یا سکوت کرده یا بیانیه می‌دهد بعد مردم خیال می‌کنند که سپاه تنها بوده است».
پاسدار فیروزآبادی گفت: «آن زمان جلوی خود بنده آقای روحانی با آقای خاتمی تماس گرفتند و گفتند وضع این‌گونه و جمع‌بندی این است و ایشان گفتند که دیگر هر تصمیمی که گرفتید انجام دهید، از این به بعد هم همین‌طور خواهد بود».

 

پاسدار فیروزآبادی و تونلهای موشکی

پاسدار فیروزآبادی یکی از اصلی‌ترین عناصر خامنه‌ای برای گسترش تونلهای موشکی است. مقاومت ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در سال ۱۳۸۴ افشا کرد: «بنا به اطلاعات موثق دریافتی از داخل رژیم، پاسدار احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور آخوندها، از سال ۱۹۹۸ زیر نظر شخص خامنه‌ای درگیر ساختن و آماده‌سازی این تونلها بوده است. تمامی این تونل‌سازیها تحت کنترل سپاه پاسداران قرار دارد و سرلشکر پاسدار فیروز‌آبادی رئیس ستاد فرماندهی نیروهای مسلح رژیم آخوندی مسئول اجرای این پروژه بوده است».


پاسدر فیروزآبادی و دجالیت

پاسدار حسن فیروز آبادی سرکرده ستاد کل نیروهای مسلح رژیم روز پنجشنبه ۲۹بهمن ۹۴ در یک گردهمایی برای جلب گردشگران خارجی پس از زهرخوران اتمی، پیشنهادات مضحکی را مطرح ساخت که تنها از ذهن پاسدارانی نظیر او تراوش می‌کند. پاسدار فیروز آبادی گفت: «قرار است در هر نقطه‌ای از کشور که قربانیان جنگ ۸ساله ایران و عراق به خاک سپرده شده‌اند، یادمانهایی از قبیل مسجد و امامزاده ساخته شود که توسط هیأت‌امنا اداره خواهد شد. این اقدام نقش مهمی در جلب و جذب گردشگران خارجی خواهند داشت“ .


پاسدار فیروزآبادی و بالا کشیدن ویلای ۱۰هزار متری در لواسان

بر اساس گزارش رسانه‌های حکومتی روز ۲۷خرداد سال ۹۷ یک گروه فشار تحت عنوان «جنبش عدالتخواه دانشجویی» در نامه‌یی به دادستان رژیم در تهران اعلام کرد که از سال ۱۳۷۲ یکی از ویلاهای مصادره‌یی در شهر لواسان «به مساحت ۱۰هزار متر به‌طور رایگان» در اختیار حسن فیروزآبادی قرار گرفته است. به‌گفته این گروه، پاسدار حسن فیروزآبادی «به‌رغم تذکرات و پیگیریهای فراوان حاضر به تخلیه ویلای مزبور نیست».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/aa00cff8-2110-4101-821c-7a5370248bbe"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات