728 x 90

ایران قیام سراسری – شماره ۲۶

پاسداران با آتش گشودن به روی مردم زاهدان دهها تن را به‌شهادت رسانده و شمار بیشتری را مجروح کردند

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

پاسداران با آتش گشودن به روی مردم زاهدان دهها تن را به‌شهادت رسانده و شمار بیشتری را مجروح کردند

هلاکت سرکرده اطلاعات سپاه پاسداران سیستان و بلوچستان، تسخیر پاسگاه نیروی انتظامی توسط مردم

 

فاشیسم دینی حاکم بر ایران با آتش گشودن به روی مردم بپا خاسته زاهدان مرتکب جنایت بزرگ دیگری شدند، دهها نفر شهید و شمار بیشتری مجروح شدند. ابعاد جنایت به حدی است که خبرگزاری حکومتی ایرنا نوشت: «تاکنون بیش از ۱۵نفر زخمی و ۱۹نفر کشته شده‌اند» و «بیش از پنج نفر از عوامل انتظامی در کلانتری ۱۶ زاهدان» مجروح شدند.

 

هزاران تن از مردم دلاور زاهدان ظهر جمعه ۸مهر با شعارهای مرگ بر خامنه‌ای دست به تظاهرات زدند و به مقابله با نیروهای سرکوبگری پرداختند که به آنها یورش برده بودند. تسنیم خبرگزاری نیروی تروریستی قدس، سرکرده اطلاعات سپاه پاسداران در سیستان و بلوچستان در این درگیری کشته شده است. پاسگاه نیروی انتظامی توسط مردم تسخیر شد.

 

همزمان با قیام قهرمانانه مردم زاهدان، تهران و بسیاری از شهرهای دیگر از جمله اهواز، آبادان، دزفول، مشهد، اردبیل، دورود، سنندج و سقز دست به تظاهرات زدند. در اهواز تجمع بزرگ مردم که از ظهر جمعه شروع شده بود با هجوم گله‌وار پاسداران مواجه شد که جوانان دلیر این شهر با سنگ به مقابله با آنان برخاستند.

 

مردم اردبیل با مأموران انتظامی که به تظاهرات آنها حمله‌ور شده بودند، مقابله کرده و آنها را وادار به فرار کردند. در درود و سقز نیز جوانان به تظاهرات شبانه و سردادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» پرداختند و با مزدوران خامنه‌ای درگیر شدند. تظاهرات شبانه مردم در سقز تا پاسی از شب ادامه داشت.

 

خانم مریم رجوی با درود به مردم دلاور زاهدان و با سلام به شهیدان قهرمان این شهر گفت این جنایت بزرگ عموم مردم ایران به‌ویژه هموطنان بلوچ را برای سرنگونی رژیم آخوندی مصمم‌تر می‌کند. وی جوانان غیرتمند را به حمایت از زاهدان قهرمان فراخواند و از ملل متحد و کشورهای عضو خواست کشتار مردم معترض را قویاً محکوم و برای جلوگیری از ادامه این کشتار دست به اقدامات مؤثر و عملی بزنند. حق مردم ایران برای دفاع از خود و مقابله با این رژیم وحشی باید به‌رسمیت شناخته شود.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۸مهر ۱۴۰۱ (۳۰سپتامبر ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/bd4fce6e-e650-48fb-91e9-b4cc24b32e51"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات