728 x 90

پارلمان سوئد- سؤال از نخست‌وزیر: سوئد چه اقدامی در قبال کشتار مردم ایران انجام می‌دهد؟

پارلمان سوئد
پارلمان سوئد

نماینده پارلمان سوئد لارش آرنه، در جلسه پارلمان، نخست‌وزیر این کشور را خطاب قرار داد و درباره قیام و اعتراضات در ایران گفت:

من می‌خواستم در مورد شرایط نگران‌کننده در ایران صحبت کنم. کما این‌که مسایل و مشکلاتی نیز در عراق ایجاد می‌کند. طی روزهای گذشته مشکلات زیادی وجود داشته است. مثلا ما شنیدیم که وزیر دفاع عراق دارای تابعیت سوئد است. من نگرانم که به چه دلیل سوئد در مورد این مسائل سکوت کرده است. بر اساس اطلاعی که در دست من است طی هفته گذشته بیش از ۴۵۰تن در ایران کشته شده‌اند. بیش از ۵۰۰۰تن مجروح و ۱۰۰۰۰تن دیگر به زندان افتاده‌اند. بنابراین سؤال من از نخست‌وزیر از این قرار است:

چه اقدامی سوئد می‌تواند بکند که تغییری در این شرایط وحشتناک ایجاد کند؟ و چگونه ما می‌توانیم به این کشتارها و وضعیت ناهنجار اعتراض کنیم؟

 

نخست وزیر سوئد:

آقای رئیس از شما و لارش آرنه تشکر می‌کنم. همان‌طور که وی گفت، شرایط ناهنجار و نگران کننده‌ای در بسیاری از کشورها شامل درگیری و سرکوب وجود دارد. کما این‌که اطلاعات نگران‌کننده‌یی از ایران به‌دست‌مان می‌رسد. ما به تلاش خودمان برای بهبود شرایط چه در ایران و چه در سایر نقاط ادامه خواهیم داد.