728 x 90

ویکتوریا نولاند: برای هر گونه توافق جدید با ایران نیاز به حمایت دو حزبی است

ویکتوریا نولاند
ویکتوریا نولاند

ویکتوریا نولاند، کاندیدای جو بایدن برای قائم‌مقام سیاسی وزارت‌خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۲۶فروردین در سخنانی تأکید کرد که ما برای هر گونه توافق جدید با رژیم ایران نیاز به حمایت دو حزبی داریم.
وی که در جلسه استماع تأیید خود در کمیته روابط خارجی سنا سخن می‌گفت افزود: «هر توافقی که با ایران انجام دهیم لازم است به‌صورت دوجانبه پشتیبانی شود نه تنها در این کمیته [سنا] بلکه در سراسر کنگره و سراسر آمریکا».


نولاند افزود: «حمایت دو حزبی"اطمینان خواهد داد که [توافق‌نامه‌ها] برای دولتها و در درازمدت لازم‌الاجرا هستند. ما باید کار خود را انجام دهیم و در هر مرحله با کنگره مشورت کنیم».
ویکتوریا نولاند هم‌چنین پیرامون سیاست‌های مداخله‌جویانه رژیم ایران در منطقه اضافه کرد: «ما باید از لبنان در برابر نفوذ بدخواهانه ایران با قوت بیشتری حمایت کنیم»...

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: جو بایدن آماده سرمایه‌گذاری سیاسی زود هنگام در رابطه با توافق اتمی با رژیم ایران نیست، چرا که به‌شدت مورد مخالفت رقبای سیاسی خود در حزب جمهوریخواه است. اعضای کنگره از حزب جمهوریخواه، بایدن را از قبل به‌دلیل گامهای کوچکی مانند کاهش محدودیتهای هیأت نمایندگی رژیم ایران در سازمان ملل، متهم به تمکین و تسلیم کردند. دولت ترامپ به‌طور آشکاری برای بستن دستان بایدن در ماههای آخر اقدام به تحریم‌های دوگانه‌یی مانند لیست‌گذاری بانک مرکزی رژیم ایران به‌دلیل تأمین مالی تروریسم علاوه بر موضوع اتمی کرد. (خبرگزاری فرانسه - ۲۶فروردین).