728 x 90

وکیل برادران افکاری: فیلمی که نوید و وحید را در حال ارتکاب جرم نشان دهد وجود ندارد

براداران افکاری
براداران افکاری

حسن یونسی، وکیل پرونده برادران افکاری، که در جریان قیام مرداد۹۷ دستگیر شده‌اند روز ۱۱شهریور گفته است که اقرارهای موکلانش تحت شکنجه‌های روانی و جسمی صورت گرفته است.

یونسی با اشاره به فیلمی که قضاییه جنایتکار آخوندی با استناد به آن احکام خود را صادر کرده گفت: «چنین فیلمی وجود ندارد و فیلم دوربینهای مغازه‌ای نزدیک به محل قتل مربوط به یک ساعت قبل بوده است».

خاطرنشان می‌شود در فایل صوتی محاکمه نوید افکاری، او از بیدادگاه رژیم می‌خواهد این فیلم مورد ادعا را پخش کنند، اما با درخواست او مخالفت می‌شود.

نوید افکاری طی نامه‌یی از زندان به شرح شدیدترین شکنجه‌ها روی خودش اشاره کرده و نوشته است: «حدود ۵۰روز شدیدترین شکنجه‌های روحی و جسمی و فحاشیها را متحمل شدم با چوب و باتون به‌شدت به‌دستها و پاها و شکم و کمرم زدند. روی صورتم پلاستیک کشیدند تا مرز خفگی و مرگ شکنجه کردند. در بینی‌ام الکل ریختند».

وزارت‌خارجه آمریکا طی دو پیام توئیتری حکم اعدام جوان ورزشکار ایرانی نوید افکاری به‌وسیله قضاییه خامنه‌ای را محکوم کرد و اعلام کرد: «نوید افکاری جوانی است که برای عزتی که رژیم خامنه‌ای، مدتهاست مردم ایران را از آن محروم کرده است، مبارزه می‌کرد. اراذل و اوباش خامنه‌ای نوید را تا حدی شکنجه کردند تا او به جرایم جعلی اعتراف کند. آنها که از پایمال کردن کرامت انسانی نوید راضی نشده بودند، اکنون او را به اعدام هم محکوم کرده‌اند». (سایت سفارت مجازی آمریکا ۸شهریور)