728 x 90

ولیعهد بحرین و برایان هوک خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران

عبداللطیف بن رشید الزیانی - برایان هوک
عبداللطیف بن رشید الزیانی - برایان هوک

برایان هوک، نماینده ویژهٔ وزارت‌خارجه آمریکا برای ایران و ولیعهد بحرین در بیانیه‌یی مشترک از شورای امنیت سازمان ملل خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران شدند.
به‌دنبال دیدار روز دوشنبه ۹تیر برایان هوک با سلمان بن احمد آل خلیفه، ولیعهد و جانشین فرمانده کل قوای بحرین و عبداللطیف بن رشید الزیانی، وزیر خارجه آن کشور، با صدور بیانیه‌یی اعلام کردند بر تعهد خود به مقابله با اقدامات تجاوزکارانه رژیم ایران پایبند هستند.

در این بیانیه ضمن اشاره به اقدامات رژیم آخوندی از طریق نیروهای نیابتی خود برای بر هم زدن ثبات کشور بحرین، آمده است که آمریکا به تعهد خود در حفاظت از امنیت بحرین و مشارکت در مقابله با تروریستهای مورد حمایت ایران پایبند است.
دو کشور با توجه به شناخت از تهدیدی که ارسال اسلحه از ایران به کشورهای منطقه به‌ویژه بحرین به‌وجود آورده است، از شورای امنیت سازمان ملل خواستند که تحریم تسلیحاتی رژیم ایران را پیش از انقضای آن، تمدید کند.
در این بیانیه هم‌چنین آمده است این تحریم‌ها ابزار مهمی برای مقابله با انتقال سلاح از ایران به گروه‌های نیابتی آن است، موجب ثبات بیشتر در منطقه می‌شود و رژیم ایران را پاسخگو نگه می دارد.