728 x 90

دی ولت آلمان: تصمیم کشتن مخالفان رژیم در اروپا و به‌ویژه حمله به مجاهدین خلق در بالاترین سطوح در ایران گرفته شده است

گزارش دی ولت آلمان درباره محاکمه دیپلمات تروریست رژیم در بلژیک
گزارش دی ولت آلمان درباره محاکمه دیپلمات تروریست رژیم در بلژیک

گزارش دی ولت آلمان درباره محاکمه دیپلمات تروریست رژیم در بلژیک:

تصمیم کشتن مخالفان رژیم در اروپا و به‌ویژه حمله به مجاهدین خلق در بالاترین سطوح در ایران گرفته شده است.

این اولین باری است که یک حکومت به‌خاطر ارتکاب سوءقصد به دادگاه کشیده می‌شود.

طراحی‌ها حداقل یک سال قبل از سوءقصد انجام شده بود.

مواد منفجره از ایران با یک پرواز مسافربری توسط اسدی منتقل شده بود.

روزنامه دی ولت آلمان روز ۲۵مهر در گزارش مبسوط خود درباره محاکمه اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی و همدستانش در بلژیک می‌نویسد: «هدف آنها بمب‌گذاری در نشست سالانه جنبش اپوزیسیون شورای ملی مقاومت ایران بود که بسیاری از شخصیتهای مشهور بین‌المللی و سیاستمداران در آن شرکت می‌کنند. هدف اصلی، رئیس‌جمهور شورای ملی مقاومت، مریم رجوی است مجاهدین و مقاومت ایران را رهبری می‌کند.

مدارک نشان می‌دهند که تصمیم‌گیری درباره این ترور که احتمالاً یکی از بزرگترین سوءقصدهای تروریستی در تاریخ اروپا می‌توانست باشد، تا به بالاترین نقطه در رژیم ایران راه می‌برد. در هر صورت در این فاصله یک اتهام دیگر به موارد اتهام افزوده شده است. متهمان اکنون دیگر فقط متهم به طراحی یک قتل تروریستی نیستند، بلکه هم‌چنین متهم هستند که از سال۲۰۰۷ به یک سازمان تروریستی، یعنی سرویس مخفی و بدنام رژیم ایران MOIS (وزارت اطلاعات)، تعلق داشته‌اند.

این اولین بار است که در اروپا یک حکومت خارجی مسئول یک حمله تروریستی برنامه‌ریزی شده در مقیاس عظیم شناخته شده و به‌دلیل آن به دادگاه کشیده می‌شود. در ۱۸فوریه سال۲۰۲۰، ۲۹بهمن ۱۳۹۸ در نامه‌یی به دادگاه آنتورپ، در چند جمله خلاصه آمده است: «پروژه حمله از جانب رژیم ایران طراحی و توسط این کشور هدایت شده است. این یک اقدام خصوصی از سوی اسدی نبوده است».

بر طبق مدارک دادگاه که در اختیار ولت قرار دارد، طراحی‌ها حداقل یک سال قبل از سوءقصد انجام شده بود. تحقیقات انجام شده روی تلفن اسدی که مقامات فرانسوی انجام دادند، نشان می‌دهند که وی در ماه ژوئن ۲۰۱۷ خردادماه ۱۳۹۶ کنفرانس سالانه قبلی شورای ملی مقاومت و مجاهدین خلق را مورد تجسس قرار داده بود.

کمی قبل از کنفرانس سال۱۳۹۷ مأمور اسدی به‌نام سعدونی بود که به محل رفته و عکسهایی برای اسدی ارسال کرده بود. این دیپلمات بایستی که از سال ۱۳۹۳از وین عملیات جاسوسی وزارت اطلاعات در اروپا را هماهنگ می‌کرده، که برخی او را به‌عنوان رئیس اروپایی وزارت اطلاعات می‌شناسند.

بر اساس اظهارات مقامات بلژیکی این زوج از خطرناک بودن بمب مطلع بودند. در یک گزارش تحقیقاتی آمده است که مواد منفجره ”نسبت به گرما، اصطکاک یا شوک واکنش حساسی“ داشته و ”ساختار بمب بسیار حرفه‌یی می‌باشد“ .

در ماشین اسدی افسر رهبری کننده یک دفترچه یادداشت قرمز رنگ حاوی دستورالعملهای داده شده به بمبگذار یافت شد.

مقامات امنیتی آلمان نیز در ماشین اسدی رسیدهای دستنویس عطف به پرداخت پول به یک سری از مأموران را پیدا کردند. از جمله ۱۱۷۱۰ یورو که سعدونی و نعامی در دیدارشان در لوکزامبورگ دریافت کرده بودند».