728 x 90

وقوع زلزله ۵.۹ریشتری در شهر خوی ۳قربانی و صدها مجروح + توئیت خانم مریم رجوی

زلزله  در  خوی
زلزله در خوی

توئیت خانم مریم رجوی 

به گزارش خبرگزاری‌های حکومتی زلزله قوی ۵.۹درجه در مقیاس ریشتر در حوالی ساعت ۲۱ و ۴۴دقیقه به وقت محلی شهر خوی در شمال استان آذربایجان غربی را لرزاند. شدت این زلزله به‌حدی بود که مردم در ارومیه آن را حس کردند. این زلزله در عمق ۷کیلومتری زمین بوده است.

مکان دقیق این زمین‌لرزه در طول جغرافیایی ۴۴.۹۰درجه و عرض جغرافیایی ۳۸.۵۹درجه گزارش‌ شده است.

بی سرپناه ماندن مردم خوی در سرمای شدید پس از زلزله شدید و پس لرزه‌ها و تخریب خانه‌ها

حداقل ۳نفر جان باختند حدود ۱۰۰۰نفر مجروح و مصدوم

بر اثر زمین‌لرزه ۵ و ۹ دهم ریشتری در خوی تاکنون بیش از ۴۰پس لرزه گزارش‌شده است

بر اثر زمین‌لرزه شدید نزدیک به ۶ریشتر تاکنون حداقل ۳تن از هموطنان جان‌باخته و بیش از ۱۰۰۰نفر مجروح و مصدوم شده‌اند. خسارات فراوانی به بیش از ۷۰روستا وارد شده و برخی روستاها ۲۰ تا ۵۰درصد تخریب شدند. برق بیش از ۳۰روستا قطع شده است. بسیاری از زلزله‌زدگان در برف و سرمای شدید سرپناهی ندارند. امداد رسانی قطره‌ای ارگانها و هلال احمر رژیم که به بالا کشیدن امکانات دولتی و کمکهای مردمی شناخته شده است، مسأله اساسی از مردم حل نمی‌کند.

علی بیت اللهی از کارگزاران رژیم گفت: تعداد کل واحدهای مسکونی شهری خسارت دیده احتمالی ۴۹۷۵ و تعداد شهرهای آسیب دیده احتمالی ۳شهر برآورد شده است. وی افزود تعداد کل واحدهای مسکونی روستایی خسارت دیده احتمالی ۹۰۶ واحد برآورد شده و تعداد آبادی‌های خسارت دیده احتمالی ۱۲۳ آبادی است

معاون هلال احمر رژیم گفت در مجموع حدود ۲۶۲هزار نفر شامل نزدیک به ۷۸هزار خانواده تحت‌تأثیر زلزله قرار گرفتند. شب شنبه پس از زلزله، مردم بیمناک از زلزله‌های متعاقب، با وجود سرمای طاقت‌فرسا، شب را در خیابان‌ها گذراندند.

خسارتهای وارده به مردم شهر خوی

خوی-  بر اثر وقوع  زلزله خسارتهای زیادی به ساختمانها و خودروهای مردم وارد شده است.  همچنین  شمار زیادی از مردم مجروح یا مصدوم شده‌اند.

خوی- بر اثر وقوع زلزله خسارتهای زیادی به ساختمانها- - 0
شهر فیرورق خوی-  بر اثر وقوع  زلزله خسارتهای زیادی به ساختمانها و خودروهای مردم وارد شده است

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/58bd678f-f63a-4e58-bed3-599003696f4a"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات