728 x 90

وضعیت وخیم سلامتی نجات انور حمیدی ۶۸ ساله یک زندانی سیاسی زن در زندان سپیدار اهواز

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

وضعیت وخیم سلامتی نجات انور حمیدی ۶۸ ساله یک زندانی سیاسی زن در زندان سپیدار اهواز

ممنوع‌الملاقات کردن ۱۷ زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز

زندانی سیاسی هوادار مجاهدین، نجات انور حمیدی کارون، در زندان سپیدار اهواز، از ناراحتی شدید قلبی رنج می‌برد و به تشخیص پزشکان متخصص، باید مورد عمل جراحی قرار گیرد، اما به‌رغم درخواست‌های مکرر خانواده‌اش، دژخیمان از انتقال او به بیمارستان خودداری می‌کنند.

نجات انورحمیدی معلم ۶۸ ساله اهل آبادان و دارای ۴ فرزند، از سال ۱۳۹۷ در زندان به سر می‌برد و به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در سازمان مجاهدین توسط قاضی جنایتکار اکبر محمدی در شعبه چهار بیدادگاه ضد انقلاب اهواز به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

در یک تحول دیگر پس از حمله وحشیانه گارد زندان به بند ۵ زندان شیبان اهواز، در ۲۱ فروردین، ۱۷ تن از زندانیان سیاسی از روز شنبه ۲۵ فروردین، ممنوع‌الملاقات شده‌اند.

مقاومت ایران خواستار اقدام فوری کمیسرعالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه درباره وضعیت حقوق‌بشر در ایران و دیگر مراجع مدافع حقوق‌بشر برای آزادی زندانیان بیمار از جمله «نجات انور حمیدی» و انتقال آنها به بیمارستان می‌باشد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۹ فروردین ۱۴۰۳ (۱۷ آوریل ۲۰۲۴)

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/b5a6c8a1-4afe-4c50-8f9c-e426db5229b5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات