728 x 90

وضعیت فجیع گسترش کرونا در زندانها و رفتار ضدبشری با زندانیان

زندان - عکس از آرشیو
زندان - عکس از آرشیو

وضعیت فجیع گسترش کرونا در زندانها و رفتار ضدبشری با زندانیان به حدی است که در رسانه‌های تحت سانسور رژیم نیز بازتاب پیدا می‌کند.

رسانه حکومتی مستقل ۱۲مهر به‌نقل از محمدرضا عارف رئیس باند مغلوب در مجلس قبلی ارتجاع نوشت: برخی اخباری که از وخامت وضعیت جسمانی فعالان مدنی که در زندان به سر می‌برند، به‌ویژه وضعیت زنان زندانی نگران‌کننده است.

یک روزنامه حکومتی دیگر نیز با اشاره به خودکشی پدر زندانی قیام امیر حسین مرادی، می‌نویسد: چند روز پیش پدر یکی از زندانیان سیاسی زیر حکم اعدام، دست به خود کشی زد و جان سپرد. این خبر موجی از غم را در جامعه ایرانی و در میان لایه‌های مختلف جامعه پدیدار ساخت.

در همین روز گزارشها از زندان تبریز حاکیست که حال زندانی سیاسی معصومه صنوبری در بند زنان زندان تبریز به بیماری کرونا مبتلا شده، وخیم است. گفته می‌شود که در بند زنان دست کم ۹ زندانی به کرونا از نوع سوم مبتلا شده‌اند.

معصومه صنوبری به‌دلیل شکنجه‌های دوران بازداشت از تاری چشم، شکستگی در پای راست و مشکلات دیگر رنج می‌برد.

در این زندان پزشک و محل بستری برای زنان زندانی وجود ندارد. دژخیمان از ابتدا بیماران کرونایی را از سایر زندانیان جدا نکردند و به همین دلیل کرونا شیوع پیدا کرده است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f96383c5-c316-4324-9a79-fa99c5545f42"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات