728 x 90

وضعیت بحرانی در بسیاری از استانها به‌خاطر سرما و یخبندان

برف و کولاک
برف و کولاک

وضعیت بحرانی در بسیاری از استانها پس از بارش باران و برف سنگین هم‌چنان ادامه دارد.

مردم در شهرها و روستاهای استان کرمانشاه، به‌خاطر نبودن سوخت برای گرمایش و کمبود آذوقه در مضیقه هستند. مردم روانسر، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، ازگله و تمامی روستاهای منطقه در برف و یخبندان و کولاک گرفتار شده‌اند و در اکثر این مناطق، آب، گاز و برق قطع شده، اما کارگزاران رژیم تاکنون اقدامی برای رفع بحران انجام نداده‌اند.

یکی از شهروندان گفت: ساکنان این روستا ۵ شبانه‌روز را در شرایط نبود سوخت نفت برای گرمایش منازل، سپری کرده‌اند.

در اردبیل بارش شدید برف، زندگی مردم را مختل کرده است. بعد از گذشت یک هفته از بارش‌ها، راه‌های اصلی و فرعی به‌دلیل نبود امکانات دولتی هم‌چنان بسته است

در سنندج. به‌دلیل بارش سنگین برف و کولاک و یخبندان، روال عادی زندگی مردم این شهر مختل و در برخی نقاط شبکه‌های آب، برق و گاز قطع شده است. اکثر نانوایی‌ها در سنندج چندین روز سهمیه آرد برای پخت نان دریافت نکرده‌اند و در برخی نقاط نیز نان به‌صورت جیره‌بندی عرضه می‌شود.

در اعتراض به این وضعیت بحرانی مردم سنندج یک تجمع برگزار کردند.

 

در کردستان راه ۶۰۰روستا مسدود است.

در مازنداران وضعیت راهها در پی برف و کولاک بحرانی است.

در کرمان بیش از ۵هزار از تن از ساکنان روستاها بر اثر سیل آسیب دیدند و هنوز به ۱۲۰روستا دسترسی زمینی وجود ندارد.

در کرمان نیز پس از بارشهای سیل‌آسا و طغیان رودخانه‌های فصلی وضعیت مردم به‌خصوص در زهکلوت، نگران‌کننده است. تیرهای برق در این منطقه به‌دلیل طغیان رودخانه‌ها سقوط کرده و اهالی آن از قطع برق رنج می‌برند.

یک هموطن بلوچ در اعتراض به این وضعیت گفت: ”ما لوبیا نمی‌خواهیم، امکانات برق، جاده و سیل‌بند را به ما بدهند تا با بارندگی دچار مشکل نشویم“ .

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/259b6fc4-f25d-4d75-8d71-2d2d91b4a01b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات